otel dekorasyon

başa dön

Manavgat sahilinin en yenisi Alarcha Hotels & Resort


Manavgat sahilinin en yenisi Alarcha Hotels & Resort

Aydoğanlar şirketler grubunun ilk turizm yatırımı olan Alarcha Hotels & Resorts Temmuz 2021 de açılmasına rağmen kısa sürede ilgi odağı olmayı başardı.

Başta Mimari, İçmimari olmak üzere diğer tüm proje ve uygulamaları Argon Mimarlık tarafından yürütülen tesisin hem konumu hem de şık mimari yapısı ile ilgi çekmeye devam ediyor.

Manavgat’ın Örenşehir mevkinde bir yanı Alara Çayına cephe olan beş yıldızlı Alarche Hotel denize de sıfır konumda. Tek bir bloktan oluşan ve toplamda 430 odası olan tesis ultra her şey dahil hizmet veriyor.


“Bugünün değer ölçüleriyle, eskinin arasında bir köprü kuran, bu projedeki erdemler ve kavramlar birazda günümüz toplumuna vermek istediğimiz anlayışın çerçevesini çizmektedir”

Argon Mimarlığın kurucusu Mimar Gürbüz Yazıcı bu projenin mimarisindeki yola çıkış noktasını; “Bugünün değer ölçüleriyle eskinin arasında bir köprü kuran, bu projedeki erdemler ve kavramlar birazda günümüz toplumuna vermek istediğimiz anlayışın çerçevesini çizmektedir” şeklinde özetliyor.

Uzun tek bir bloktan oluşan Alarcha Hotels Resort’un Mimarisine baktığımızda modern ile geleneksel çizgilerin muhteşem buluşması açıkça görünüyor.

Uzun kütle yapısı iç mekanda çok şık bir atrium ile bölünmüş. Bu sayede odaların tamamı deniz manzarasına hakimken bir kısmı da hem deniz hem de Alara Çayını görür pozisyonda konumlanmış

Tesisin modern mimari çizgilerinin iç mekânlarda devam etmesi bütünlüğü sağlamış. İç mekanda şık ve sıcak resepsiyon misafirleri karşılarken devamında gelen atrium ise konuklarına botanik bahçesindeymiş hissi yaratıyor. Geniş plajı ve bir çok genel mekanları olmasına rağmen tesisin en gözde yeri atrium olmuş.

Açık gri ve beyaz renklere sıcak kahvenin eşlik ettiği genel mekanlar, çoklu rahat oturma grupları ile tamamlanmış.

Bar, Alacart ve ana restoran


Otelin ferah ve modern tarzda döşenmiş olan odaları, yatak başlarına uygulanan canlı renklerden oluşan üç boyutlu dijital baskılar ile ayrışıyor