otel dekorasyon

başa dön

Işıl ışıl parlayan beyaz bulut Cloud of Luster Chapel

Cloud of Luster Chapel


Parıltı ve Işıltı modern düğün törenlerindeki ana temayı oluşturmakla birlikte İnsanların hayatında yeni ve beyaz bir sayfa açmayı, sevdikleriyle birlikte neşe mutluluk içinde, geleceğe açık, hayalleri ve umutları yansıtan bir ortam vaadediyor.


Japonyanın Himeji kentindeki La-Vienna Düğün Salonunun bir parçası olan Şapel için bulut şeklindeki bir alan tasarlanmış. Her yönden gün ışığını alması için şeffaf kıvrımlı camlarla çevrilmiş.


Bembeyaz bir bulut şekli verilen Şapelin teknik makine veya ekipmandan arındırılmış minimalist tavanı, hiperbolik konik başlı yuvarlak sütunlarla destekleniyor.Modern düğün törenleri tamamen beyaz ve parlak renkler, ışıltılı malzemeler ve parlak yansımalarla ilgilidir. Bu tasarımdaki amaç, düğün ruhunu fiziksel alana çeviren bir Şapel yaratmaktı.
Tasarımın sadeliği, izleyenlerin yeni evli çifte odaklanarak zihinlerinde daha basit bir görüntü kazımanın bir yoludur. Organik şekiller, daha doğal bir ruh ve daha pürüzsüz bir yaşam gerektirir. Sert açı yok, gökyüzü sınırı yok, her şeyin mümkün olabildiği rüya gibi bir alan.


Yer: Himeji / Japoya

Proje  Bitiş: 03/2019

İnşaat alanı: 245m2

Mimari:  KTX archiLAB

Tasarım ekibi: Tetsuya Matsumoto, Motoaki Takeuchi, Farid Ziani

Fotoğraf: Stirling Elmendorf