otel dekorasyon

başa dön

Film Stüdyosundan Butik Otele

Avustralyalı Mimarlık firması Breathe Architecture, Sydneydeki Paramount Pictures film stüdyolarının eski genel merkezini sıcak ve keyifli bir butik otele dönüştürdü.


Paramount House Hotel, film stüdyosu Paramount Picturesın eski genel merkezi ve bitişiğindeki depo restore edilerek 9 yıllık bir proje hayata geçirildi. Commonwealth Caddesi üzerinde yer alan iki bina bir uzantıyla birbirine bağlanarak keyifli bir yaşam alanına dönüştürülmüş.

 

Mevcut binanın şekillendirilmesinde birçok içsel zorlukla karşılaştıklarını belirten mimarlar, akustik, tasarım, konumlandırma, yangın sistemleri gibi bir çok konuda yer yer sıkışıp kaldıklarını hissetseler de sonunda keyifli ve mekanı farklı kılan bir tasarımla misafirlerin kendilerini özel hissettiklerini belirttiler.

 

Yapısal olarak tasarımda zorlayan tüm tuhaflıklara rağmen 29 farklı süit yaratılan butik otel de dokunaklı ve çekici bir hava ağırlıkta.

 

Yatak odalarındaki yıpranmış tuğla duvarlar yeni ahşap zeminler ve açık beton tavanlarla eşleştirilmiş. Banyolar, mozaikler ve geleneksel Japon mimarisinde görülen banyolar ile tamamlanmış.

Süitlerden bazıları, siyah çerçeveli cam panellerle odalardan ayrılmıştır. Ayrıca bitkilerle dolu teraslarla şehrin içinde nefes alınacak alanlar yaratılmış.