otel dekorasyon

başa dön

Otel yapılarında yangın güvenliği, tasarım ve uygulamaları tartışılacakOTEL YAPILARINDA YANGIN GÜVENLİĞİ, TASARIM VE UYGULAMALARI TARTIŞILACAK

Akdeniz Tanıtım A.Ş tarafından düzenlenen Otel Yapıları, Tasarım, Yenileme ve İş Platformu Fuarında (InnDESIGN) otel yapılarında yangın güvenliği, tasarım ve uygulamaları tartışılacak.

13-16 Kasım tarihleri arasında Antalya Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek olan InnDesign İş Platformunda etkinlik takvimi belirlendi. 

Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK) ve İç Mimarlar Odası Antalya Şubesi işbirliği ile Otel Yapılarında Yangın Güvenliği Tasarım ve Uygulama  ile Otellerde Enerji Verimli ve Sürdürülebilir Mekanik Tesisat Yatırımları panelleri gerçekleştirilecek.

Panellerde, Türk turizminin lokomotifi ve milyonlarca dolarlık yatırımları ile dünya standartlarında hizmet veren otel yapılarında yangın güvenliği tasarım ve uygulamaları ele alınacak. 

Etkinliklere Tmmob a bağlı meslek odalarının üyeleri, otel teknik müdürleri, otel satın alma yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili birimleri, sağlık yapıları ve eğitim kurumları nın yapı proje birimleri,  belediyelerin itfaiye daire başkanlığı ve temsilcilerinden ve üniversitelerin Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümlerinden yüksek katılım bekleniyor


Otellerde yangın güvenliği konulu panel, Fuarın  ilk günü olan 13 kasımda

Moderatörlüğünü Türkiye Yangınlardan Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK) Onursal Başkanı Prof. Dr. Abdurahman Kılıçın yapacağı panelde,  yangınlar konusunda uzman olan Dr. Kazım Beceren, Otellerde Mimari Yangın Tasarım Kaçış Yolları, Tahliye Esasları, Kaçış Kapıları, Yangın Yalıtımı, Odaların Özelliklerini anlatacak. 

Panelin ikinci konuşmacısı ise TÜYAK Vakfı ve Derneği Başkanı Taner Kaboğlu olacak. Kaboğlu konuşmasında Otellerde Söndürme Sistemleri Yangın Dolapları, Sprinkler Sistemleri, İtfaiye Su Alma ve Su Verme Sistemleri , Hindart Sistemi  hakkında bilgi verecek.

İkinci oturumda ise Duhan Portakal, Duman Kontrol Sistemleri - REHVA GB 24 Otellerde Duman Tahliyesi, Merdiven Basınçlandırması konusunu ele alacak. İkinci oturumun ikinci konuşmacısı ise Dr. Gökhan Balık olacak. Kendi alanında uzman olan Gökhan Balık, katılımcılara Yangın Alarm Sistemi ve Yangın Otomasyonu, Yangın Algılama Sistemi, Duyuru Sistemleri, Acil Aydınlatma, Yönlendirme, Yangın Senaryosu konusunda bilgi verecek.


Otellerde enerji verimliliği

Otel Yapıları, Tasarım, Yenileme ve İş Platformu Fuarının (InnDesing) öğleden sonraki bölümünde de Otellerde Enerji Verimli ve Sürdürülebilir Mekanik Tesisat Yatırımları paneli gerçekleştirilecek. Dr. Kazım Becerenin moderatörlüğünü yapacağı panelde Meriç Saplı, Merkezi Sulu Soğutma Sistemlerinde Düşük Delta T Sendromunun Enerji Verimliliğine Etkisi hakkında bilgi verecek. Atalay Türkeş ise Merkezi Sistemlerde Yeni Nesil Hidronik Balanslama ile Enerji Verimliliğinin Yükseltilmesi konusunu anlatacak. Doç. Dr İbrahim Atmacanın moderatörlüğünü yapacağı panelin konuşmacıları ise Fikret Özgümüş ve M. İlker Şahin olacak. 

Fikret Özgümüş, Turizm Tesislerinde Topyekun Atık Su Arıtma Sistemleri ile Geri Kazanım Yöntemleri ve Tesisatta Su Filtrasyonu  ve Şartlandırmanın Enerji Verimliğine Etkisi,  M. İlker Şahin ise Uygulamacı Gözüyle TesisattaDoğru Boru Tipi ve Malzemelerinin Seçimi ve Sistem Performasına Etkilerini anlatacak.