otel dekorasyon

başa dön

9 farklı oda ile geçmişe büyülü yolculuk

9 farklı oda ile geçmişe büyülü yolculuk 

Antalya Kaleiçi bölgesinde yer alan Char Me Butik Otel ahşabın, taşın ve yeşilin iç içe olduğu geçmişin büyüsüyle karşılıyor sizi. Tarihi sokakların arasından geçerek ulaşılan otelde birbirinden farklı tasarlanmış odalar ile her konaklamada yeni keşiflerin imkânını sunuyor.


İç mimar Hasan Güven Char me nin tasarım aşamasında “Alışılmış otel konseptinde bağımsız bir durak. Her konaklama bir başka otel, her oda ayrı bir yaşam alanı” düşüncesiyle yola çıkmış ve bu kurgu üzerinden ilerlemiş.

Yapının yapım tarihi tam bilinmemekle beraber, Kaleiçi konut dokusu içinde yer aldığı için 19. yy başları olarak tahmin edilmekte. 1992 yılında yanında yer alan binanın yanması sonucunda büyük hasar gören bina, taş hariç olan ara kat ve üst kat tümüyle yanmış.  Yapının Mimar Nejat Üreğen tarafından 1987 (yangından önce)  yılında çizilen rölövesinde zemin katında 3, ara katında 1, üst katında ise 3 oda ve 1 mutfak ve wc bulunmakta idi ancak bina çıkan yangın sonrası senelerce atıl bir şekilde kalmış. 2016 yılındaki restorasyon’undan sonra 9 odalı butik otele dönüştürülmüştür.    Bahçesinin güneybatı köşesine de küçük bir açık mutfak, güneyinde serinleme havuzu eklenerek son derece şık ve nezih bir hal almıştır.

Tasarım ve uygulama sürecinde mülk sahiplerinin herhangi bir sınır koymaması, birbirinden bağımsız ve keyifli mekanları beraberinde getirmiş. Sanat eserleriyle bezeli otel, durağan çizgilerin çok uzağında. 

İnsanların monotonluktan sıyrılmak için tatile çıktığı düşüncesiyle yola çıkılan tasarım ve uygulama süreci, yormayan, ama monoton bir manzaradan da çok uzak bir dokuya sahip.

Bahçesinde yeşilliklerin içinde yer alan havuz ismi gibi büyülü bir atmosfere adım atmanızı sağlıyor. Tamamen keyifli zaman dilimi için hazırlanmış hamaklar ve renga renk çiçekler size şehrin içinde ama şehirden çok uzakta hissini yaşatıyor.

9 farklı odada 9 farklı dünya yaratılan Char me Butik Otel, tarihi dokusuyla da misafirlerini geçmiş zamanda keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

 

 PROJE KÜNYESİ

Projenin Adı: Char Me Boutique Hotel - 2016

Yeri             : Kaleiçi/Antalya

Yatırımcı: Güvenli 2010 Market ve Şarküteri Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti

Restorasyon Projesi: Üreğen Mimarlık -  Nejat Üreğen /  Serçin Üreğen

Proje Uygulama: Olcay Özdemir /  A. Nail Özdemir

İç Mimari Proje ve Uygulama: İkipozitif İstanbul - Hasan Güven