otel dekorasyon

başa dön

Çalışanların hiç çıkmak istemeyecekleri bir ofis

Geleceğin Ofisi: Yemeksepeti Park

Yemeksepeti, yeni ofisi Yemeksepeti Park ile çalışanların hiç çıkmak istemeyecekleri bir ofis tasarımına imza attı. Uyku odalarından, hamaklı kütüphaneye, 1950’ler ilham alınarak ‘diner’ temasıyla tasarlanan yemekhaneden tribüne, spor salonundan oyun odalarına kadar her metrekarede yeni nesil çalışanların motivasyonu ve mutluluğu düşünülerek hayata geçirilen Yemeksepeti Park, Türkiye’deki ofis standartlarını baştan tanımlıyor.

Modern toplumlarda çalışanlar için ofis ortamı, yalnızca iş üretme mekânı olmanın ötesinde bir anlam taşıyor. Günün önemli bir bölümü, hatta evde geçirilen süreden fazlası ofiste geçiyor. Dünyada sayılı örneği bulunan “çalışan odaklı ofislerin” Türkiye’deki temsilcisi ise Yemeksepeti’nin yeni ofisi “Yemeksepeti Park.”

 

Esnek ve özgür çalışma alanları ile Türkiye’de bir ilk

Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık iş birliği ile hayata geçirilen Yemeksepeti Park, yaklaşık 10 bin m2’lik ferah bir alanda keyifle çalışma imkânı sunuyor. 5 kattan oluşan Yemeksepeti Park; 7/24 yaşayan, enerji dolu bir ofis ortamının hakkını veren detaylar düşünülerek tasarlandı. Ekip çalışmalarını destekleyen renkli çalışma alanlarının yanı sıra farklı tercihler ve beklentiler düşünülerek uyku odalarından oyun odalarına, spor salonundan kafelere, 1950’ler ilham alınarak ‘diner’ temasıyla tasarlanan yemekhaneden, tribüne, hamaklı kütüphaneden kış bahçesine kadar birçok sosyal alan tasarlandı.


Nevzat Aydın: “Ev konforunda ofis deneyimi yarattık.”

Çalışanların mutluluğunu ve konforuna her zaman öncelik verdiklerini ve çalışırken mutlu olan kişilerin daha verimli çalıştıklarına inandıklarını belirten Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın; “Yemeksepeti Park ile ‘home office’ yerine ev konforunda ofis deneyimi yaratmayı tercih ettiklerini belirtti. 

Uyku molası trendi

Yemeksepeti Park’taki bir diğer farklılık ise uyku odaları. Her katta yer alan toplam 8 adet uyku odası günün her saatinde çalışanlar tarafından kısa bir uyku molası için kullanılabiliyor. Ayrıca uyku odaları, içindeki çalışma masaları ve başarılı ses izolasyonu sayesinde, çalışanların masa başında odaklanamadıkları konulara burada yoğunlaşabilmelerine de imkân tanıyor.