otel dekorasyon

başa dön
14 NİSAN
2980 defa Okundu

Konteynır Otel Odaları

Zİ Yapı beş yıldızlı otel odaları imal ediyor!

Banyosundan balkonuna kadar her detay dikkate alınarak tasarlanan ve dekore edilen otel odalarının aynı gün içinde tesis kurulumları da yapılabiliyor.  

Zi Yapı, 2010 yılından beri özellikle betonarme ile çözümü mümkün olmayan yapılara, hammadde çeliği alternatif olarak sunuyor. Aynı zamanda metrotile metal kiremit ürünlerinin de uygulama bayisi olan Zi Yapı, kendi tasarımları ve üretimleri olan "Hazır Otel Odaları" ile adından söz ettiriyor. 100 kişilik ekibiyle modüler sistemlerin imalatını gerçekleştiren fabrikasında seri olarak senede 500 adetlik üretim gerçekleştiriyor. 20 senedir çelik işleri ile çalışan Zi Yapı Genel Müdürü Ziya …?????…, bu süreçte turizm sektörü ile iç içe olduklarını, sektör beklentilerini ve ihtiyaçlarını iyi analiz edebildiklerini belirtiyor. Zaten "Hazır Otel Odası" konseptini de bu doğrultuda öngörmüşler. Üstelik tesislerin oda sayılarıyla kazanç sağladığı gerçeği göz önüne alındığında, eğer ki tesis arazisinde ek binaya imkan tanıyan bir boşluk yoksa durumun sıkıntı verici olduğunun altını çiziyor. Artı olarak oda sayısını artırmak isteyen fakat inşaat işleri ile uğraşmak istemeyen yatırımcılar için de tasarladıkları bu odaların pratik çözüm olacağını düşünerek, elektrik ve su tesisatı dahil her şeyi  ile kullanıma hazır bir otel odası tasarladıklarını söylüyor.

Tırla sevkiyat, vinçle kurulum, 2 günde ekstra 10 oda…

Bu odalar, geniş bir araziye sahip otellerde bungalov tarzında kullanıldığı gibi üst üste 4 adet, yan yana sınırsız dizayn edilerek bina görünümü yaratabiliyorlar. Defalarca kaldırıp yer değiştirilmesi için çelik şase kesitleri güçlendiren yapıların çatılarında da gizli tonoz formu verilip 7 katmandan oluşan metal kenet uygulaması yapılıyor. Böylece ısı izolasyonu maksimum seviyeye çıkarılıyor. Cephelerde ise 5cm kalınlıkta poliüretan dolgulu sandviç panel kullanılarak, iç duvara ekstradan taş yünü izolasyon ve alçı pan uygulaması gerçekleştiriliyor. Çelik şasenin tamamında paslanmaz galvaniz sac kullanılan odaların zeminlerinde de laminant parke uygulaması yapılıyor. Havalandırma ve klima tesisatından mini bara kadar, otel odasında var olan konforun birebir aynısı uygulanıyor. Ürün kendisini bir sezonda amorti ediyor, sonraki sezonda da tesise kar olarak girdi sağlıyor.