otel dekorasyon

başa dön
6 HAZİRAN
850 defa Okundu

Yerelden Ulusala Taşınan Bir Marka, Shakespare

Shakespeare Coffee & Bistro, Antalya, Alanya, Bursa, İzmir, Kayseri ve Manavgat’taki 11 ayrı noktada hizmet veren, yerel lezzetler ve dünya mutfaklarından oluşan ve sürekli yenilenen menüsünü sunmaya 2001’den beri devam eden bir restoran markası. Antalya’dan yola çıkan marka bugün ulusal platformda yerini başarılı bir şekilde almış durumda.

 

Shakespeare senelerdir kendini dinamik tutan, aktif bir şekilde kendisini yenileyen, kaliteden ödün vermeyen, müşteri kitlesini iyi tanıyıp bu doğrultuda kendisini şekillendiren bir yeme içme zinciri. Kendi içerisinde son derece tutarlı olmasının yanı sıra, sürekli bir değişim ve yenilik peşinde. Oturmuş bir konsepti, tasarım yaklaşımı olsa da yeni projeleri ile mimarisi tekrar sorgulanarak, tekrar değerlendirilmiş.

Aynı konsept yeni mekanın kendine has dinamikleri, lokasyonu, yapı tipi, ışığı, hacmi, bahçesi, terası doğrultusunda tasarım yeniden ele alınmış ve mutfağının son yeniliklerine de ayak uyduracak şekilde kurgulanmış.

‘’Tek bir odak noktası olmayan alanlar yaratmak’’

Tek bir odak noktası olmayan bir mekan yaratmak üzerine kurulu Shakespeare Fener,  yemek pişirme performansının ön planda olduğu açık mutfak, yüksek bir bar ve farklı tipte çoklu oturma alanlarıyla kurgulanmış bir mekan. Restoranların planlanmasında ergonomik açıdan doğru çözümlemelere gidilmesi son derece önemli bir rol oynamış. Mekan, estetik beğeni yaratmanın ötesinde, sıcak, samimi, yemek keyfini artıran özellikler taşımakta.

Cephede kullanılan antrasit profiller iç mekan da bar, çoklu oturma alanları ve tavanda kullanılarak bir bütünlük hissi yaratırken aynı zamanda tanımlanmış farklı mekanları da birbirine bağlıyor.

Antalya’daki diğer şubelerden farklı olarak bu şubede açık mutfak tercih edilmiş. Yüksek tavanı ile dikkat çeken mekanda antrasit ağırlıklı zemin döşemesi, beton efekti ve ahşap kullanımı ile modern ve endüstriyel tarz vurgulanmış.

Ağırlıklı olarak antrasit renkte ve metal profilli mobilyaların kullanıldığı projede, beton efekti ve  ahşap  gibi malzemelerin kullanımına öncelik verilmiş.