otel dekorasyon

başa dön

Dünyada bir ilk, Canlı ve Heyecanlı Vip Hotel

Dünyada Bir İlk, Canlı ve Heyecanlı!

Vip Hotel

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Otel ve Sosyal Tesisleri, Best Western’in Vib Hotel konsepti ile hizmete açıldı. Vib Hotel’in en önemli özelliği, dünyada tamamıyla iş ve teknoloji konseptiyle dizayn edilen ilk ve tek otel olması.

 

İlk Proje, Türk Bir Ekip ve Haklı Bir Gurur
Vib Hotel çok büyük bir tesis olmamakla beraber, etkileri oda sayısının üzerinde olacak niteliklere sahip. Dünyada 110 ülkede 4200 oteli olan Best Western, ilk VIB Hotel projesini Antalya’da hayata geçirdi. Şu anda Kuzey Amerika’da yapımı devam eden 6 proje ile beraber, Tayland, Fransa, Güney Afrika gibi birçok ülkede hayata geçirilecek olan, VIB Hotel projesinin ilkinin,  hayata geçtiği yerin Antalya olması, ilk projeyi hayata geçirenin Türk bir ekip olması, beraberinde haklı bir gururu da getirdi.

Güncem Turizm tarafından işletilecek olan VIB Hotel, tam donanımlı bir iş ve teknoloji oteli olmasının yanı sıra, tasarım ve hizmetleriyle de farklılık yaratacak. 12. 200 metrekarelik alana inşa edilen Best Western Vib Hotel,  6’sı süit, biri engelli, 30 oda ve 48 yatak kapasitesine sahip. Hamam, sauna, masaj odaları, fitness salonu, kapalı yüzme havuzu, oyun odasının yanı sıra, 150 kişilik bir restorana sahip.
Lobide, oturma alanlarının yanında xbox, playstation oynayabileceğiniz bölüm, girişte ise şömine alanı ve bar yer almakta.  Odalarda da bluetooth ile ses sistemine müzik gönderebiliyorsunuz.

Organize Sanayi bölgesi denince, akla ilk olarak, fabrika bacaları, kamyonlar, dumanlar,  kasvetli bir manzara geliyor. Vib Hotelde bu hafızalara kazınmış manzara tamamen siliniyor. Misafirler yemek yerken, dinlenirken, spor yaparken harika bir bahçe manzarası ile iç içe vakit geçiriyorlar. Spor salonu ve kapalı yüzme havuzu da bu çizgide, bahçeyle iç içe olacak şekilde yere kadar cam şeklinde tasarlanmış.


Lobi ve odaların dizaynı, Amerika’da özel olarak tasarlanan VIB Hotelin genel alanlarında kullanılan seramikler ve odalardaki ferforje çalışmalarda özel olarak üretilmiş ve tek olma özelliğini taşımakta.

Otelin en özellikli alanlarından olan banyoların,  bir duvarı cam ve o da dışarıya bakmakta. Amerika’dan ithal edilen duş başlıkları ve banyolara ait en önemli özellik sıcak su açıldığında banyonun kırmızı, soğuk su açıldığında ise mavi bir renk alması.
Her odada bir çalışma masası ve sandalyesi bulunuyor. Herman Miller imzalı çalışma sandalyeleri, özel olarak İtalya’dan getirilmiş. Dünyanın en iyi iş sandalyesi seçilen ürünler, misafirler için üst sınıf bir konfor sağlıyor.

İşadamlarından oluşacağı öngörülen misafirler için, her odada özel olarak bulundurulan buhar makineleri, kıyafetler için kolaylık ve beraberinde pratik bir çözüm getiriyor.

Binanın tamamında hissedilen, içeriyi ve dışarıyı birbirine bağlayan, birbirinden koparmayan doku odalarda da dikkat çekmekte. Gün ışığından maksimum faydalanabilmek için odalarda pencere yerine ,yekpare cam kullanılmış.

Çok özel ve davetkar bir bahçeye sahip olan VIB Hotel, binanın tamamını kapsayacak şekilde planlanmış. Bahçede bulunan büyük ağaçlarda Organize Sanayi Bölgesinde bulunan iş adamlarının isimleri verilmiş. Bahçede kullanılan küçük bitkilerin hepsi Organize Sanayi Bölgesindeki seralardan temin edilmiş.

Bahçenin otele kattığı güzel enerji teknik olarak ta desteklenmiş. Otelde çalışan tüm makineler inverter. Tamamen çevreci ürünlerin kullanımı ile otelde çok ciddi bir enerji tasarrufu söz konusu.  


Çatıda Beydağları manzaralı bir bar ve 110 kişi kapasiteli bir restoran mevcut. Restorantın açık alanı, sınırsızlığı ve bahçenin huzur veren dingin dokusuyla göz dolduruyor.Yurt içi ve yurtdışından gelecek olan misafirleri ağırlamanın dışında, şehir kulübü havasında olan VIB Hotel halka kullanıma açık olması ile de dikkat çekiyor. Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan 12 bin insana hitap ediyor. Onların dinlenebileceği, rahatlayabileceği, spor yapabileceği, aynı zamanda çalışabileceği bir ortam sunuyor.

En önemli ayrıntılardan biri de, neredeyse otelde kullanılan bütün malzemelerin, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firmalardan temin edilmiş olması.

 


Mustafa Cengiz(İşletmeci)

Otel işletmecisi, Güncem Turizm Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Cengiz üç nesildir Antalyalı.Lisans ve yüksek lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesi’nde tamamlayan Cengiz, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği üzerine doktora yapmakta. 2013 yılında ortağı Emir Gündal ile şehir merkezindeki Khan Otel’i satın alan ve çeşitli otellerde kiralama yöntemi ile 10 adet spa işleten Cengiz, VIB Hotel ile kentte turizm anlamında yeni bir ivme yaratıyor.