otel dekorasyon

başa dön
29 AĞUSTOS
881 defa Okundu

Türkiye nin En Uzun Biyolojik Yüzme Göleti Antalya da

Türkiye’nin En Uzun Biyolojik Yüzme Göleti Antalya’da…

Huzurlu, sakin, doğal ve bir arada olmasına rağmen özel hayatın gizliliğinin ön planda tutulduğu, enerjisini doğanın döngüsünden almış keyifli bir proje olan Göl Evleri, alternatif bir yaşam alanı sunuyor.

Yapı sektöründe 35 yıllık tecrübesiyle Antalya’da faaliyet gösteren Ural İnşaatın Döşemealtı’nda başlattığı Göl Evleri projesiyle bir ilke imza atıyor.

Göl Evleri hem yazın hem de kışın yaşanılabilecek butik bir villa projesi olarak sunuluyor. 32 adet villadan oluşan projede; sosyal tesis, görevli dairesi, , fitness salonu, bay-bayan soyunma odası, sauna, kafeterya, yönetim ofisi, spor alanları, çocuk parkı, dinlenme alanları, yürüyüş parkurları, her villaya özel tahsisli hobi bahçesi, her villaya özel tahsisli 2 adet açık otopark bulunmakta.

4+1, 5+1 ve 6+1 olmak üzere 3 farklı şekilde tasarlanan villalar, site içinde yaşam önerisinde bulunurken, villaların yapısal alanların özel hayatın gizliliğine uygun biçimde yerleştirilmiş olması, projenin sunduğu ayrıcalıklı özelliklerin başında gelmekte. Bir site kurgusu içerisinde yer alan villalarda, fonksiyonellik ön planda tutulmuş, bütün tasarım ve donanımlar kullanıcısına özel mekanlar yaratabilmek adına en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

GÖL EVLERİ projesini benzerlerinden ayıran en önemli özelliği Türkiye’nin

en uzun biyolojik yüzme göletine sahip olması.

Biyolojik yüzme göletleri, hiçbir kimyasal maddeye gerek duymadan kendi kendini temizleyebilen yüzme havuzları. Bitkilerin doğal filtreleme özelliklerinden yararlanan göletler, bu sayede sudaki zararlı organik maddeleri ve mikropları yok ediyor. Böylece hiçbir kimyasalın olmadığı, klor kokusu ve tadının bulunmadığı, berrak ve temiz bir suda, huzurlu ve rahatlatıcı bir şekilde yüzme olanağı sağlıyor.

Avrupa’nın birçok ülkesinde örneklerini görebileceğimiz biyolojik göletler, doğaya ekolojik katkılarıyla ön plana çıkmakta. Sahip olduğu çevre dengesi ve bütünlük sayesinde biyolojik yüzme göletleri dört mevsim kullanılabilmekte. Bu ortamın sahip olduğu ekolojik dengeyi koruyabilmek için göletin suyunu kışın boşaltmaya gerek kalmıyor.

Biyolojik yüzme göletleri doğallığından kaynaklanan tüm avantajlarının yanında, kimyasal maliyetleri ve güçlü devir-daim motoru masraflarını da ortadan kaldırmakta.

2 bin 300 m2 ile Türkiye’nin en uzun doğal yüzme gölet sahip olan Göl Evleri projesi, birinci sınıf işçiliğin yanı sıra yine birinci sınıf markaların özel ve seçkin tasarımları ile donatılmakla beraber tüm ayrıntılar, sıra dışı bir zariflikte sunulmuş.