otel dekorasyon

başa dön

BU OFİSTE “SANAT” VAR!

BU OFİSTE “SANAT” VAR!

TeamFores Mimarlık’ın Türkiye’nin en büyük filo kiralama şirketi DRD için Kağıthane’de tasarladığı proje; hareketli, esnek ve pozitif çalışma anlayışı sunan iç mimarisinin yanı sıra aralarında Burhan Doğançay, Mehmet Gün, Devrim Erbil, Memduh Kuzay, Ekrem Kutlu ve Aslı Vural gibi çok sayıda sanatçının tablo ve sanat eserlerinin yer aldığı bir ofis tasarımı olmasıyla da ön plana çıkıyor.

SERTER KARATABAN - MİMAR

Mimar Serter Karataban liderliğindeki TeamFores Mimarlık tarafından DRD için Kağıthane’de tasarlanan 2500 m2’lik merkez ofisin devamı niteliğindeki ve toplamda 5000 m2’lik bir alana ulaşan projede, değişen ofis ve çalışma alışkanlıklarına uyum sağlayacak esnek bir tasarım anlayışıyla hareket edilmiş.

Personel ve yönetim girişlerinin ayrıldığı, görüşme, toplantı, servis ve rekreatif alanların çalışma alanlarının hemen yanı başında birlikte kurgulandığı DRD Filo Kiralama merkez ofiste, hareketli mobilyalar sayesinde kalabalık bir ofis ortamında iletişimin güçlenmesini sağlamak düşüncesinden hareketle, sabit çalışma alanlarına ayrılan mekanlar azaltılarak sosyal donatılar ve toplantı alanları daha fazla ve organize bir biçimde kurgulanmış.

Ofis tasarımı ayrıca önemli sanat eserleri barındırmasıyla da dikkat çekiyor; aralarında Burhan Doğançay, Mehmet Gün, Devrim Erbil, Memduh Kuzay, Ekrem Kutlu ve Aslı Vural’ın da yer aldığı sanatın üstadlarına ait 80’e yakın tablo yer alıyor. Bazılarının orijinal bazılarının ise sınırlı sayıda üretim baskılar olduğu sanat eserlerinin, ofis içerisindeki bitkiler ve ahşap detaylar ile birleştirilerek doğayla bütünleşik bir görünüm sergilenmesi hedeflenmiş.

Mekan ayrımlarında camın zeminden tavana kadar seperatör olarak kullanıldığı ofiste güneş ışığının iç mekanın tamamına girmesi sağlanarak da doğa ve sanatın bütüncül etkisi güçlendirilmiş. Ayrıca ofisin her iki yakasında yer alan tematik çalışan kafeteryalarının birinde orjinal Turhan Selçuk karikatürleri ile diğerinde ise Cemal Gülas’ın hediye ettiği fotoğraflarla dinamik bir görünüm elde edilmiş.