otel dekorasyon

başa dön

Dicle Nehri ve Pira Bafit Köprüsü manzarasında Divan ayrıcalığı

Dicle Nehri ve Pira Bafit Köprüsü manzarasında Divan ayrıcalığı

Divan Grubu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Divan Cizre 2017’de konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Koç Topluluğu’nun turizm sektöründeki markası Divan Grubu, yatırımı Limçağ Turizm ve Otelcilik tarafından gerçekleştirilen ve toplam inşaat maliyetinin 18 milyon dolar olması öngörülen Divan Cizre projesini planlandığı tarih olan 2017'nin ikinci çeyreğinde açmaya hazırlanıyor.

Divan Grubu CEO’su Richard Appelbaum “Divan Cizre yatırımı ile bölgede turizmin hareketlenmesini ve otelcilik sektörüne yeni standartlar getireceğini öngörüyoruz. 2 yıl önce bu vizyonla merhum Mustafa V. Koç’un temelleri attığı bu projenin 2017 2. çeyreğinde hayata geçmesini planlıyoruz. Divan Cizre bölgede ayrıca istihdama da önemli katkı sağlayacak” dedi.

Havaalanına 17 km, Cizre şehir merkezine 3 km uzaklıkta, İpek Yolu ile Dicle Nehri arasında kalan 7500 metrekare arsa üzerinde inşa edilen Divan Cizre, Simart Yapı ortaklarından Yüksek Mimar Atilla Kangüleç tarafından projelendirildi. Bütün odalarından Dicle Nehri görülecek şekilde tasarlanan otelin güney ve güneydoğu cephesinde kalan odaları ise tarihi Pira Bafit köprüsünü görüyor.

5 yıldızlı otel standartlarının getirdiği her türlü konfora sahip olan Divan Cizre’de toplam 285 yatak kapasiteli 132 oda bulunuyor. Otel 5 adet toplantı salonu, 410 kişi kapasiteli balo salonu ve fuayesi, 252 kişi kapasiteli 2 adet restoranı,çay salonu, executive lounge, 900 kişi kapasiteli açık teras-toplantı alanı, kapalı otopark ve açık yüzme havuzuyla da misafirlerine Divan ayrıcalığını yaşatmaya devam edecek. Otel, bölgenin lojistik merkezi olarak ilan edilen Cizre’nin, Mardin, Midyat, Şırnak ve Habur otoyollarının kesiştiği noktada yer alıyor.