otel dekorasyon

başa dön

Türkiye’nin En İyi Oteli Conrad İstanbul Bosphorus

Türkiye’nin En İyi Oteli Conrad İstanbul Bosphorus

Conrad İstanbul Bosphorus, dünya çapındaki seyahat ve turizm profesyonellerinin oylarıyla belirlenen 2016 Dünya Seyahat Ödülleri tarafından ‘Türkiye’nin En İyi Oteli’ ödülünün sahibi oldu.

Turizm ve otelcilik sektörünün küresel çapta en prestijli ödüllerinden biri olan Dünya Seyahat Ödülleri (World Travel Awards/WTA), 4 Eylül Pazar Günü İtalya-Sardinya’da düzenlenen tören ile sahiplerini buldu.

Dünya Seyahat Ödülleri, büyük medya kuruluşları ve küresel markaların işbirliğiyle yürütülen ve ödüllerle aynı ismi taşıyan tamamen bağımsız bir kuruluş tarafından veriliyor. Adaylar turizm endüstrisi uzmanlarından oluşan bir panel tarafından belirleniyor ve internet üzerinden oylama yapılıyor. WTA’nın bu yıl 23’üncüsünü düzenlediği ve milyonlarca seyahat severin kullandığı oylarla belirlenen organizasyonda Conrad İstanbul Bosphorus, ‘Türkiye’nin En İyi Oteli’ ödülüne layık görüldü.

Conrad İstanbul Bosphorus, tamamen yenilenen 76’sı süit, 553 odası, yüzme havuzu, lobisi ve panoramik manzaralı restoranlarıyla dikkat çekiyor. Yeni dekorasyonu, güçlü tasarımı ile misafirlerini ağırlayan otel, lobisinde sergilediği sanat eserleriyle de diğer otellerden ayrılıyor.

Conrad İstanbul Bosphorus’daki yenilenme süreci son olarak lobideki renovasyon ile tamamlanmış. Yeni dekorasyonu, şık dizaynı ve güçlü tasarımı ile misafirlerini ağırlayan lobi, şimdi sergilediği eserlerle misafirlerin sanatla iç içe olmasını sağlıyor. Hüseyin Avni Lifij gibi ünlü Türk ressamlarının önde gelen eserleri Conrad Istanbul Bosphorus’un yenilenen lobisinde yer alıyor. Conrad Art Works’de 2. Meşrutiyet Dönemi ve Çağdaş Dönem olmak üzere iki ayrı dönem eserleri sergileniyor. Resepsiyon arkasında bulunan eserler Cumhuriyet’in kuruluş yıllarında Türkiye’ye gelen yabancı ressamlar tarafından yapılmış.