otel dekorasyon

başa dön
11 ŞUBAT
2144 defa Okundu

İş hayatının konforlu durağı: B Business Hotel & Spa

İş hayatının konforlu durağı: B Business Hotel & Spa

Antalya’nın merkezinde bulunan B Business Hotel, kendine özgü stili ve iş dünyasına özel hizmeti, misafirlerinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış çağdaş mimarisi ve zerafeti ile dikkat çekiyor.

B Business Hotel’de 85 adet delux standart oda, 6 adet delux family, 6 adet delux suit oda ve 1 adet kral dairesi olmak üzere toplam 98 oda bulunuyor.
Otelin mimari tasarımı mimar Osman Ali Eciş’e ait. “Modern mimarinin çizgilerini ve malzemelerini kullandığımız yapı; Antalya’nın girişine ve Kepez ilçemize değer katan, simge haline gelen, gündüz veya gece algı oluşturan bir eserdir” değerlendirmesini yapan Osman Ali Eciş, iklimin nemli ve sıcak olması nedeniyle dış cephede alucobond içinde taş yünü kullandıklarını belirtti.

Silikon giydirme cam cepheyi içeri çekerek olabildiğince gölge oluşturulan otel, dış cephede kullanılan diagonal deforme hatları ve led aydınlatma ile akşam saatleri ve gece de belirgin hale getirilmiş.

Beyaz ve kahve renkler yapının yumuşak ve hafif algılanması için tercih edilmiş. Zemin-asma kat kotlarında beyaz granit seramik dokulu malzeme kullanılarak cephe bütünlüğü sağlanıp, alucobond, seramik, silikon cephe ve çelik asma germe giriş saçağı ile modern bir yapı ortaya çıkmış.

İç mekan tasarımında dış mekanda olduğu gibi modern, yalın, net hatlar ve sıcak, doğal renklerle kaplanmış mobilyalar tercih edilmiş.

Özellikle odalarda Akdeniz’in sıcak ve dinamik renkleri, ahşap mobilyalar, armatür ve dekoratif tekstil malzemeleri sıcak, konforlu ve samimi mekanlar yaratılmış.

 

İş hayatının merkezi

B Business Hotel & Spa tasarım konsepti hakkında bilgi veren Osman Ali Eciş, otelin konumuna dikkat çekti:

“Otel arsamız Antalya Kepez ilçemizin Kuzey girişinde, otogar kavşağında bulunmaktadır. Kepez, Fabrikalar Mahallesi 7167 ada 8 parsel, 1.280 m2’lik bir alana sahiptir. Bulunduğu aks olarak Kuzey’den, Antalya-Burdur-Isparta girişi olup, Korkuteli Yolu aksında olması ve şehir merkezine doğru ilk metro hattı olan Namık Kemal Bulvarı üzerindedir.

Şehir merkezi girişinde çok önemli bir yerleşke olarak, Mimar Sinan Kongre Merkezi, dokuma park ve sergi alanı, Asat Binası, Otogar, Özdilek AVM, Eski Çallı yeni 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, şarampol ve güllük aksları gibi; Antalya’nın Kuzey-Güney omurgasını oluşturan önemli bir ulaşım aksı üzerinde bulunmaktadır.”

Bu çevre verilerinin otelin mimari ve işletme konseptini çok keskin ve net bir şekilde belirlediğini belirten Mimar Eciş, “iş görüşmeleri, çalışma, geçiş noktası, dinlenme ve günübirlik konaklama olgusu business & spa konseptini oluşturdu” dedi.

İş dünyasına özel tasarım

Otelin iç mimari tasarımı Okan Tanrıverdi’ye ait. Otel sahiplerinin iç mimar olmasından dolayı avantajlı bir çalışma süreci oluştuğunu belirten Tanrıverdi, “Genel tasarım anlayışı olarak modern kullanışlı bir otel olmasında aynı fikirdeydik. Yatırımcının tasarladığımız alanları büyük oranda uygulaması bizi çok memnun etti” ifadelerini kullandı.

Otelin iç mekanlarının tasarımı düşünülürken, resort otellerdeki geniş büyük mekanların yerine daha kompakt, hızlı check in ve check out yapılabilecek, konforlu bir iş oteli olması hedeflenmiş.

Lobide doğal taşlar, onyx ve toros siyahı mermer kullanılmış. Otelin mimari yapısı olarak ince uzun ve kat kotları konut yüksekliğinde olduğu için özellikle lobi katının tasarımında faklı uygulamalar tercih edilmiş. Lobide ve resepsiyon alanlarında tavanda oluşturan detaylarla, gizli ışık ve galeri boşluklarıyla daha yüksek bir kot hissedilmesi sağlanmış.

Farklı ahşap kolon kaplamaları ve duvarlarda yapılan mermer ve ahşap kaplamalarla tavanda yükseklik hissi yaratılmış.

Odalarda otelin konseptinin devamını sağlayan  bir tasarım anlayışı devam etmiş. Yatak başları için tercih edilen görseller de otelin renklerinden oluşmuş.

Mimar Okan tanrıverdi

Mimar Osman Ali Eciş

       

PROJE KÜNYESİ

Proje Adı: B Busines Hotel

Mimar: Osman Ali Eciş

Yatırımcı: Aytoç AŞ

İç Mimari: Okan Tanrıverdi Mimarlık

Statik: İbrahim Eciş

Mekanik: Süleyman Koca

Elektrik: Hasan Daban

İnşaat Alanı: 7500 m2