otel dekorasyon

başa dön

The Land Of Legends in Deniz Altı Dünyası: 111 Restoran

THE LAND OF LEGENDS’İN DENİZ ALTI DÜNYASI: 111 Restoran

Yeni nesil eğlence anlayışı ile çocukları, gençleri ve yetişkinleri macera dolu bir yolculuğa çıkaran Türkiye’nin en büyük yaşam ve eğlence parkı The Land of Legends Theme Park içinde bulunan 111 Restoran sıra dışı tasarımıyla dikkat çekiyor.

Dünyanın dört bir yanından yetenekli şeflerin hazırladığı İtalya, Güney Amerika, Avrupa, Asya mutfaklarının ve daha nice mutfağın birbirinden güzel yemeklerini otel ve otel dışından misafirler 111 Restoran’da rezervasyon yaptırarak tatma imkanı buluyor.

Birçok farklı türden deniz canlısının yüzdüğü, tavanında birbirinden renkli ıs¸ık ve gölge oyunlarının sergilendiği 111 Restoran, farklı tasarımıyla misafirlerini büyülüyor.?Denizin keşfedilmeye davet eden dünyasını 111 Restoran’ın tasarımına yansıtan Mimar Ece Özbek, bu restoranı tasarlarken yalın ve çarpıcı bir mekan hayal etmiş. Büyük bir cam bölme ile ayrılan yemek alanı ve su dünyası restorana gelenleri büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.

Restoran tasarımında ayna, mermer, pirinç ve koyu parlak yüzeyli malzemeler kullanan Ece Özbek, böylece suyun rengininin mekanın her tarafına dağılmasını sağlamış.

 

?Deniz altındaki bitki örtüsünün renkleri, geometrik formlar mobilyalara da yansıtılmış. Mor ve turkuvazın gri ile kombinlendiği mobilyalara ışıltılı altın detaylar eşlik ediyor.

Mekanın en dikkat çekici özelliği ise, içinde dalış ve sea trek aktivitelerinin yapıldığı birbirinden güzel ve egzotik balıklarla dolu havuzun, mekanın içinde dev bir akvaryum olarak seyredilebilmesi.

Mimar Ece Özbek