otel dekorasyon

başa dön

MGA EVi: Klasik ve modern tasarımın buluşması

MGA EVi: Klasik ve modern tasarımın buluşması

Nurgül Güldiker’in tasarımını yaptığı  MGA Evi, klasik yapısının yanı sıra sade ve şık detaylarıyla dikkat çekiyor.

Proje’m dergisinin yeni sayısında iç mekan tasarımcısı Nurgül Güldiker’in projesini üstlendiği MGA  Evi’ne konuk olduk. Antalya Lara Hill’de bulunan bu triplex
villa toplamda 1000 m2’den oluşuyor.

Geçtiğimiz yıl bahar aylarında başlayan MGA  Evi proje süreci bu yıl Haziran ayında sonuçlandı. Ev sahipleri ile uyumlu bir tasarım süreci geçiren Nurgül Güldiker, klasikle modern tasarımı birleştirerek ve mermerle olan geçmişini detaylarda doğru çözümlerle buluşturarak fark yaratan bir mekan tasarımına imza atmış.

Toplam 3 kattan oluşan evin giriş bölümü ev sahipleri ve misafirleri için günlük yaşam alanı olarak, üst kat ise aile fertlerinin yatak odaları olarak planlanmış. Bodrum kat, aile fertleri için oyun, hobi alanı, spa ve spor alanı olarak tasarlanmış.

Lara Hill Villaları’na özgü görkemli kapıdan içeriye girildiğinde mavi taşlı avize, camdan özel üretilen muhteşem görüntüsü ile konuklarını karşılıyor.

Merdivenler başta olmak üzere evin geneline hakim olan bej mermer üzerine mavi ve sarı onix mermerin kullanıldığı cnc desen sıcacık etkisi ile sizi diğer yaşam alanına doğru götürüyor.

Sol tarafta konumlanan siyah piyano ve dikey profil aynalardan oluşan paravan aynı zamanda misafir odaları ile yaşam alanını birbirinden ayırıyor. Ahşap Trabzonlu, altın sarısı boyalı perforje  korkuluklar, kullanılan taş merdiven evin odak noktasında bulunuyor.

Evin salonunda IPE Cavalli markalı mobilyalar ve oturma grubunun döşeme rengi üzerinden tasarlanan perdeler ve yemek masasının üzerinden başlayıp oturma bölümüne doğru ilerleyen özel tasarım dekoratif aydınlatma evin şıklığını tamamlayan unsurlar olarak dikkat çekiyor.

Merdivenin hemen sağ tarafındaki kapıdan içeri girildiğinde ailenin en çok vakit geçirdiği yaşam alanlarından mutfak, yemek ve dinlenme bölümüne geçiliyor. Bu bölümün devamında bir iç bahçe ve sonrasında bahçeye çıkılıyor.

Yemek yeme alanına girildiğinde 8 kişilik mermer masa ile hareketli (36 derece dönebilen) televizyon ünitesi ilk göze çarpan mobilyalardan. Arkasında konumlanan köşe takımı ise tam bir keyif köşesi. Zeminde kullanılan EMPERADOR DARK  mermer, su dalgası formlu cnc kesim ile parkeden ayrılmış. Beyaz lake mutfak üzerinde uygulanan gold çizgiler evin klasik havasına gönderme yapıyor. Kırmızı - beyaz aydınlatmalar ise perde ile uyumlu planlanmış.

Ebeveyn yatak odası ev sahibinin klasik tutkusuna uygun tasarlanmış. Tüm ahşap mobilyalarda olduğu gibi burada da beyaz lake ve gold rengi hakim. Duvarda bronz deri desen duvar kağıdı üzerine beyaz ahşap çıtalardan desen uygulanmış. Kırık beyaz deri kaplama yatak başının arkasında ayna üzerinde sarı zincirlerle özel tasarım bir bölüm yapılmış. Ebeveyn yatak odasının sol tarafına iki kişinin rahatça kullanabileceği iki bölümlü banyo ve soyunma odası konumlandırılmış.

Evin büyük kızının odasında istiridye şeklindeki yatak inci ayakları ile dikkat çekiyor. Tamamen ayna ile kaplanmış dolabın orta alanından bir kapı ile banyo bölümüne geçiliyor. Çocuk odalarında banyo kapıları gizlenmiş. Banyo tasarımında pembe cam mozaik ile kelebek figürleri sizi karşılıyor.

2 kız odasının banyosu ortak çift girişli çözümlenmiş.

Evin erkek çocuğunun enerjisi ve tutkusu, odasının tipik bir otomobil yarış pisti olmasını sağlamış: Yarış arabası şeklindeki yatağı, star bayrağı tarzında kaplanmış kolonları, trafik lambaları şeklindeki aksesuarları, yarış pisti çizgilerinden oluşan banyo zemin kaplamaları. Her şey erkek çocuğun hayal dünyasına uygun tasarlanmış.

Bodrum kata inildiğinde karşınıza çıkan duvar özel olarak tasarlanarak muhteşem bir panoya dönüşmüş. Bodrum katta evin çocukları için oyun alanı tv-sinema köşesi onların istek ve arzularına göre planlanmış.

Ebeveynler için mini bir spor salonu ile hamam saunadan ve duştan oluşan mini spa alanı planlanmış. Spa katında bulunan kavisli duvarlar özel mobilyalar ve ahşap kaplamalarla hareketlendirilerek kavisli dönüşler yapılmış.

Havuz için seçilen desen cam mozaikten 3 boyutlu uygulanmış. Tuvalet duvarları mekanik montaj ile onıx mermer kaplanarak arkadan aydınlatılmış.

Proje künyesi:

Mal sahibi: M.G.A EVİ

Proje alanı: 1000 m2

Yapılış yılı :2014

İç mimari proje: NURGÜL GÜLDİKER İNTERİOR DESİGNER

Proje ekibi: sırma dinç

3d max :kazım elmacı

Uygulama kontrolü: nurgül güldiker

Mobilya uygulama: AG Ahşap

Perde ve ev tekstili: Tenda Exculisive

Aksesuar ve Aydınlatma ürünleri: Cozze Aydınlatma