otel dekorasyon

başa dön

Klasik kumaşlardan ilhan alan koleksiyon: World Woven

 

Klasik kumaşlardan ilhan alan koleksiyon: World Woven

Karo halı pazar lideri Interface yeni koleksiyonu World Woven’ı Türkiye’de satışa sundu. Dünyaca ünlü tasarımcı David Oakey tarafından geliştirilen yeni koleksiyon kumaşlardan ilham alıyor.

Dünyada karo halının yaratıcısı ve pazar lideri Interface, dünyanın dört bir tarafındaki tekstil unsurlarından ilham alan yeni Skinny Planks koleksiyonu World Woven’ı satışa sundu. Interface Baş Tasarımcısı David Oakey bu koleksiyonla hepimizin geçmişinde yer alan tüvit ve örgü tekstillerin hatıralarını modern duyguları da işin içine katarak yeniden yorumladı.

Yeni koleksiyonun özgür bir tasarım seçeneği sunduğuna vurgu yapan David Oakey, “El dokumasının en keyifli ve güzel yanı, sentetik ve tek düze makine ürünlerine kıyasla doğal olana çok daha yakın olması. Örneğin geleneksel İskoç tüvitinde tek bir yeşil göründüğü halde, doğada 10-15 farklı yeşil tonu görmek mümkün. Saori gibi diğer el dokuması kumaşlar da benzer şekilde doğadaki renk harmonisine sahip. Bu ürünler size özgür bir tasarım seçeneği sunuyorlar, sade nötr bir fon ya da birden çok kumaş kompozisyonu ile tıpkı doğada olduğu gibi çeşitlilik ve hareket yaratabiliyorsunuz” ifadelerini kullandı

World Woven koleksiyonunun Avrupa’da ofis ve kamu alanlarında görmeye başladığımız ve hızla yaygınlaşan “iş yerinde ev konforu” trendinin bir yansıması olduğunu belirten Interface Konsept Tasarım Takım Lideri Helmich Jousma, “Günümüzde ofis tasarımlarında konfor kesinlikle giderek daha önemli bir yer tutuyor. Bu hareketlilik açık bir şekilde sergiliyor ki geleceğin ofisleri çalışanların kendilerini iyi hissetmek istedikleri mekanlar olacak. World Woven serisi bu değişikliğe öncülük edecek” dedi.

Buklelerden ekoselere
World Woven  serisi her biri 8 renk seçeneği sunan 3 karo serisinden ve 25 cm*100 cm’lik altılı skinny planks’ten oluşuyor. 50*50cm boyutlarındaki Collings Cottage, Mod Café ve Scottish Sett, kendi başına kilim gibi kullanılabileceği gibi, belirli bölgeleri vurgulamak için skinny planksler ile beraber kullanılabilirler.

Küçük ölçekli alanlarda ve yine doğal renk paletlerine sahip olmasına karşın WW890, serinin geri kalanına göre daha güçlü bir dokuya sahip.  Aynı ipliğin daha sık örülmesi ve daha yumuşak geçişlerle kullanılması sebebiyle WW880 kadifemsi dokusuyla ortaya çıkıyor.

WW870 Buklelerden ve örme dokumalardan ilham alıyor. Kontrast özelliği diğerlerine göre düşük kalırken daha pürüzlü bir yüzey etkisi oluşturuyor. Daha sade ancak şık bir görüntü için sadeleştirilmiş WW860 tercih edilebilir.
WW895, diğer serilere göre dokuması daha kısa kesilmiş ve yumuşak dokulu özelliğe sahip. WW865, bir dokuma tezgahındaki iplik yumağı gibi düz ve çizgisel özelliktedir.

Collins Cottage ve Scottish Sett serilerinde ise ekoseli, kazayağı ve balıksırtı desenler yeniden hayat bulurken, Mod Café serisi 1950’lerin eğlenceli ve iyimser bakış açısını yeniden canlandırıyor.
Interface’in yeni koleksiyonu da diğer tüm kolleksiyonları gibi gibi çevre ve sürdürülebilirliğin bir parçası olarak Mission Zero®  ilkesi ile uyum içinde.

,