otel dekorasyon

başa dön

30 yıldır Antalya’da bir eviniz var diyoruz

"Antalya’da bir eviniz var sloganıyla Saphir Hotel”

1988’den bugüne Antalya bölgesinde turizm alanında hizmet veren Saphir Hotels Grubu müşterilerine iyi deneyimler yaşatmaya devam ediyor. Geçmişten bugüne Saphir Hotels Grubu’nun öyküsünü anlatan Selçuk Saf, uzun yıllar aynı sektörde kaliteli hizmet vermenin avantajlarına dikkat çekiyor.

Selçuk Saf - Saphir Hotel Yönetim Kurulu başkanı

Saphir Hotels Grubu, 1988 yılında merhum Sayın Salih Saf tarafından aile şirketi olarak kuruldu. 2010 yılında Saf’ın vefatının ardından yönetime geçen ikinci kuşak çocuklar aynı prensip ve kararlılıkla ikinci şirket  yönetimini devam ettirmektedir. Grubumuz sadece turizm sektöründe faaliyet göstermektedir.

Kuruluş yıllarında turizmin yeni gelişmeye başladığı dönemler olması sebebiyle birkaç ülke ile sınırlı olan misafir portföyümüz  yenilik ve gelişmelerle birlikte günümüzde tamamen değişti. Çok geniş bir pazara ulaşma imkanı bulmuş durumdayız. “Her şey dahil” sistemi ülke turizminin hareketlenmesini sağlamış, küçük ölçekli otellerden zincir otellere kadar yatak kapasitesinde ciddi bir artış olmuştur. Bu nedenle de Akdeniz’e kıyısı olan diğer ülkelerle turizm alanında rekabet ortamı yakalanmıştır. Ulaşım ve teknolojideki gelişmelerle birlikte mesafelerin kısalması ile daha fazla kitleye ulaşma imkanı yakalanmıştır.

Uzun yıllar turizm sektöründe faaliyet göstermemiz nedeniyle misafir memnuniyeti odaklı bakış açımız sayesinde misafir portföyümüz sürekli olumlu yönde gelişti. Saphir Hotels grubunun bir marka haline gelmesi ve benimsenmesinin en önemli göstergesi tesislerimizi her yıl ziyaret eden ve evi gibi benimseyen sürekli misafirlerimizin olması.


1988 yılında ilk tesisimiz olan Saphir Hotel, Alanya Konaklı bölgesinde 135 oda kapasitesiyle açıldı. 611 oda kapasitesiyle günümüzde turizme hizmet etmekte. Denize sıfır konumu, geniş botanik bahçesi ve çeşitli aktiviteleriyle misafirlerine keyifli bir tatil hizmeti sunmaktadır. Her iki tesisimiz de Mavi Bayrak, Yeşil Anahtar ve Yeşil Yıldız’a sahiptir.

333 oda kapasitesiyle açılan ikinci tesisimiz Saphir Resort & Spa Hotel, Alanya Okurcalar bölgesinde, tarihi Karaburun Koyu mevkii olarak bilinen, doğa ile iç içe, aynı zamanda carettalara da ev sahipliği yapan oldukça kumlu plajı ile Akdeniz’in en güzel koylarından birinde yer almakta. Çeşitli aktivite alanları ve yemyeşil bahçesiyle misafirlerine  huzurlu bir tatil  ortamı sunmakta.

Tesislerimiz ayrıca şehir merkezi ve havaalanına olan yakınlığı sebebiyle misafirlerine ulaşım kolaylığı sağlamakta.

Misafir memnuniyeti odaklı çalışmak, en önemli prensiplerimizdendir.
Her zaman olduğu gibi kaliteli ve üstün hizmet anlayışı ile misafir memnuniyeti odaklı çalışmak en önemli prensiplerimizden. En üst kademeden en alt birimlere kadar misafir memnuniyeti odaklı çalışıyoruz. Tecrübeli çalışanlarımızla uyum içerisinde, misafirlerden gelen her türlü öneri ve istekleri dikkate alarak her zaman daha iyisini yapmayı planlıyoruz.

Saphir Hotels Grubu olarak sunduğumuz kaliteli hizmet ve yönetim anlayışımızla, sloganımızda belirttiğimiz gibi misafirlerimizi kendi evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlayarak Saphir Hotels ayrıcalığını hissettiriyoruz.

Saphir Hotel Renovasyon Süreci

Antalya bölgesinin en eski otellerinden biri olan Saphir Hotel’in alt yapı ve üst yapısının tamamen yenilendiği renovasyonu Kamburoğlu Mimarlık tarafından yapıldı. Saphir Hotel’in kendi tarihine sağdık kalındığı renovasyon süreci hem yatırımcı hem de tasarım ofisi açısından oldukça keyifli ve sistemli bir şekilde tamamlandı.

Kamburoğlu Mimarlık’ın 2014 yılından bu yana sistemli bir çalışmayla hazırlandığı Saphir Hotel’in renovasyon süreci için bir sezon öncesinden proje ve çizim detayları oluşturuldu ve otele teslim edildi. Sezon öncesinde ihtiyaçlar yeniden saptanarak gerekli düzeltmelerle birlikte çalışmalara başlandı.

Renovasyon başlar başlamaz tüm proje alanı boşaltıldı, proje ölçümleri yerinde tekrar kontrol edildi. Önceden tespit edilmiş olan yapısal güçlendirmeler yapıldı, mevcut halinde korunması gereken yerler proje üzerinde işlendi. Proje esnasında işleyiş için bölüm amirleri ile görüşmeler yapılıp istekleri ve işleyiş açısından uygun olabilecek fikirleri dinlendi. Genel mekan detayları verilerek aşama aşama ölçüm yapıldı.2014 yılında başlayan renovasyonda önce ana bloktaki 212 oda ve ardından koridorlar yenilendi. 2015’te genel mekan renevasyonlarının ilk etabı olan ana restoran kısmı yenilendi. Ana restoran kısmında tüm altyapı tesisatı yenilendi.  Malzeme olarak kolonlarda ve duvarlarda kaplama ahşap (kestane), ipek mat boyalı CNC motifler, bronz ve eskitme ayna, kültür taşı, patlatma taş, duvar kağıdı, görsel yüzeylerde mermer ve granit, tabanlarda granit seramik kullanıldı. Tavan kısmında ise alçıpan  asma tavan, poliüretan  ve ahşap detaylarla birlikte gergi tavan kullanıldı. Bu malzemelerle bir bütün oluşturup restoranda şık bir atmosfer yakalandı.


Hem odalarda hem de genel mekanda ana malzeme olarak doğal ahşap kaplama kullanıldı. Oda mobilyalarında ferah olması amacıyla bambu kaplama ve lake boya kullanılırken, yatak başlığı resimleriyle odalara derinlik katıldı.Tasarım hazırlama  ve projelendirme sürecinin erken başladığı Saphir Hotel renovasyonunda yeterli süre olduğu için proje aşamasında yaşanan zorluklar rahatlıkla aşılabilmiş. Hem yatırımcı hem de tasarım ofisi açısından keyifli bir renovasyon sürecinin yaşandığı otelde yaşanabilecek her türlü sorun önceden tespit edilmiş ve uygun çözümler üretilmiş. Kolon yerlerinin ve sıklığı orta alandaki büyük kolonlara ayna kaplayarak ve büfelerle çevreleyerek gizlenmiş. Diğer kolonlar ise ahşap pileksi cnc ve yine aynı şekilde ayna kullanılarak  tasarıma uygun ve işlevsel hale getirilmiş.


 

Yapıştır