otel dekorasyon

başa dön

Conrad Otel’de sessiz renovasyon!

Conrad Otel’de sessiz renovasyon!

İstanbul’un en büyük iş oteli olan Conrad Otel,  kapılarını hiç kapatmadan A’dan Z’ye yenilendi. Sessiz inşaat yöntemleri ile kaba yapısına kadar soyulup, tekrar giydirilen oteldeki toplantılar bile aksamadı.

Conrad Otel, ‘sessiz sedasız’ yenilendi. Dünya çapından iş ve siyaset dünyasının önde gelen isimlerine ev sahipliği yapan Conrad Otel’in renovasyon projesini Aksoy İnşaat ve Ticaret üstlendi. Otelin renovasyon öncesi 620 olan oda sayısı 552’ye düşerken süit odaların sayısı arttı. Renovasyon yan odada müşteri kalırken, alt katta toplantı yapılırken gerçekleşti.

İnşaat yöntemleri geliştirildi

Conrad Otel, kuruluşundan 23 yıl sonra ilk kez yenilendi. Renovasyonu sırasında hizmet vermeye devam eden otelde misafirlere rahatsızlık vermemek için sessiz inşaat yöntemleri geliştirildi. Gereken durumlarda müşteri memnuniyeti için işi durdurduklarını ifade eden Aksoy İnşaat Kurumsal Takım Lideri Alper Aksoy, otel içerisinde müşteri kalırken ve işletme devam ederken oteli kaba yapısına kadar soyup, tekrar giydirdiklerini açıklıyor. 

Aksoy “İşletme halinde olan bir otelde yabancı ve yerel tasarım ve müşavirlik firmaları, işletmecinin operasyonel ve mimari ekibi, mal sahibi gibi birçok kişinin görüşünü alarak, bunları ortak bir noktada buluşturmak bir koordinasyon gerektirdi.

World Travel Awards tarafından 2015 yılında Avrupa'nın En İyi Şehir Oteli seçilen Conrad İstanbul Bosphorus’un iç dekorasyonunda modern çizgiler kullanılmış.

Oteldeki restoran son trendlere uygun özel tasarımlarla yenilendi. Restoranda, dinamik ve modern çizgilerin hakimiyeti var.

Restoranın orta kısmında Londra merkezli ödüllü GA Design firmasının denizcilikten ilham alarak tasarladığı gemi biçimindeki düzenleme dikkat çekici…