otel dekorasyon

başa dön
24 AĞUSTOS
1804 defa Okundu

İleri teknoloji ve modern tasarımın buluştuğu akıllı otel; Cloud7

İleri teknoloji ve modern tasarım bu otelde buluştu!

Akıllı ev olur da akıllı otel olmaz mı? İstanbul Ataköy Marina’da ‘Akıllı Otel’ konseptiyle kapılarını açan Cloud.7 Hotels’de modern ve sürprizlerle dolu bir tasarım, ileri teknoloji ile buluşuyor.

Mottosu ‘hayal et, keşfet, ilham ver, yaşa, tanış ve paylaş’… Spontane seyahat eden, hızlı yaşayan, eğlence ve sürprizi seven, teknoloji tutkunlarına hitap ediyor…

Cloud.7 Hotels, ‘akıllı ev’ konseptindeki ilk otelini dünyaya meraklı ve teknolojiye tutkun gezginler için İstanbul’da açtı. Sahip olduğu teknoloji ve erişim çözümleriyle akıllı otel unvanını alan Cloud.7 İstanbul’un tasarımları I-AM tarafından yapıldı. I-AM, konsepti küresel bir marka olarak ve kentin yerel özelliklerini taşıyacak unsurlarla tasarladı. I-AM, projede iç mimari unsurlardan marka oluşturmaya, dijital öğelerden çalışanların kıyafetine, kullanılacak basılı malzemelere kadar çok ince ve bütünlüklü bir çalışma sergiliyor.

Uygun bütçe ve modern tasarım bir arada

Ataköy Marina’da kapılarını açan Cloud.7,  uygun bir bütçeyle, modern bir tasarım ve tarzı bir arada arayan, aynı zamanda da şehri gerçek bir yaşayanı gibi deneyimlemek isteyen dinamik ve dünyaya meraklı gezginler için tasarlandı. Cloud.7 Hotels tasarımı ile hem içe dönük hem de dışa dönük karşıt iki insan doğasını aynı anda karşılıyor.

Bu otelde odalara ‘Cloud’ deniyor

Cloud.7 Hotels de odaların adı bile farklı. Oda yerine ‘cloud’ kelimesi kullanıyor. Cloudlarda rahatlık ve teknoloji ön plana çıkıyor. Renkli, farklı ve eğleneli bir tasarıma sahip olan cloudlarda,  İstanbul’un hareketli bir gününün yorgunluğunun atılması için sıcak bir ev ortamı havası esiyor. Otelin odalarında, son teknolojiyle ağa bağlanma, deneyimleri paylaşma ya da dünyadan kendini soyutlama olanağı bir arada sunuluyor. Cloud.7, “Yaşayanlarla Tanış” platformuyla ise misafirlerin kendileriyle benzer dünya görüşüne sahip kent sakinleriyle bir araya gelerek kentin gözde mekânlarını ve saklı köşelerini öğrenmelerine olanak sağlıyor.


Odalar da canlı ve ilham veren bir tasarım tercih edilmiş. Otelin odalarında konforlu yatak ve yastıklar, Bluetooth hoparlörlü yağmur duşu, hızlı ve ücretsiz Wifi bağlantısı, “telsiz” akıllı telefonlar, Cloud.7 personeline 7/24 WhatsApp ile erişim, anahtarsız giriş ve misafirlerin cihazlarıyla uyumlu akıllı teknolojiler gibi birçok imkân sunuluyor. Odalar da dahil olmak üzere otelin genelinde şaşırtıcı, ilham veren ve teknoloji ile birleşen öğeler kullanılmış.

Cloud.7 Hotels’de gezginleri, resepsiyonsuz bir lobi karşılıyor. A Resepsiyon bankosu yerine paylaşımlı masalar tasarlandı. Kurulan teknolojik alt yapı ile check-in ve check-out on-line olarak misafirler tarafından yapılıyor.  Otelin lobi/giriş katında genç, dinamik, eklektik ve eğlenceli bir tasarım dili dikkat çekiyor.

Cloud.7, özel seçilmiş sağlıklı ve doğal yöresel lezzetleriyle, yeni kuşak kent sanatçılarıyla yaptığı işbirlikleriyle on-line alışveriş imkânı da yaratıyor. Örneğin, duvardaki bir sanat eserini cep telefonunuzdan satın almanız bile mümkün. 

Resim altı…..

Cloud.7, kentin bir yerlisi gibi olma arzusu ve sürdürülebilirlik tutkusunu, doğal görünümlü termo ahşap cephesi, enerji tasarruflu sistemleri, yeşil ve sürdürülebilir yapı malzemeleri ile dı ve iç dekorasyonuna da yansıtıyor.

Otelin iç mekânında kullanılan ışıklandırma, mobilya ve duvar kaplamalarının büyük bir kısmı yerel tasarımcılar, üreticiler ve sanatçılardan sağlandı.