otel dekorasyon

başa dön
08 ARALIK
1563 defa Okundu

Dekorasyonda açık ara öndeler…

Dekorasyonda açık ara öndeler…

Her sezon değişen ve dönüşen dekorasyon trendleri, daha özgün daha çarpıcı ve daha yeni mekanlar yaratmak için bize ilham verirler. Bu her zaman baştan aşağı yenilenmek anlamına gelmese de kilit parçalarla sezon trendlerini takip etmek mümkündür.

İlham verici trend detaylarıyla mekanda karakteri yansıtacak bir kurgu yaratmak, biraz da hayal etmekten geçiyor. En başta da parçaları birbiri ile doğru bir şekilde buluşturmak, mekanı yükseltecek renkleri seçerek yenilemek, çarpıcı ve farkındalık arttırıcı bir alan için dekor trendlerinin ipuçlarına bakmak gerekiyor.

Metalleri birbiri ile buluşturun.

Metallerin yoğun kullanımları bu sezon trendlerinde açık ara önde olsalar da aslında bizce zamansız güzellikteler. Ancak yıllardan beri görmeye alışık olduğumuz kromun ve çeliğin, tahtını artık farklı metallere bıraktığını da söylemek durumundayız. Onların yerini alansa pirinç ve bakır metallerinin soft gül tonları… Bu yıl neredeyse tüm koleksiyonlarda yer alan bu metalleri siz de kullanmalısınız… Ancak tek ton olarak değil de açık ve koyu tonlarda hatta parlak ve mat olarak kombinlemeniz; tekdüzelikten sıyrılmanız, eklektik ve şık bir görünüm yaratmanız demektir.

Tam bir Akdeniz klasiği: Indigo

Koyu lacivertler, derin maviler… Akdenizli mavi tonları 2015'in iç mekan tasarım renk paletinin tam merkezinde yer almakta. Yumuşak hatlı mobilyalar ve aksesuarlarla dengelenecek bu tonu cesurca kullanmak isterseniz de lüks duygusu yoğun mavi kadife kaplı bir kanepe veya desenli duvar kağıdı ile öne çıkartabilirsiniz.

Etnik parçalar unutulmamalı…

Aslında 2015 biraz eklektik trendlerle ön plana çıkıyor…  Metallere ve Akdeniz maviliğine ek olarak oryantal etnik desenler, modern efekte doğulu bir stil yüklüyor. Fakat hemen belirtmek gerekir ki bu trendin renk paletinde bulunan hardal sarıları, zengin toprak tonları, canlı kırmızıları mavi tonlarıyla birlikte mükemmel bir ahenk yaratırlar. Bu parçaları da daha çok kırlentlerde, örtülerde ya da kilimlerde kullanmak doğru bir seçimdir.

Zevkli ve zengin dokular…

Son üç dört yıl, 2000'li yılların başlarında daha çok modern minimalist bir görünümle hareket eden dekorasyon stilinin tam karşısında yer alıyor. Sanki ona bir tepkiymişçesine farklı ve zengin dokuları bir arada kullanmak oldukça popüler olarak görülüyor. İmitasyon kürkler, ahşap doğal dokular, rengarenk etnik seramikler ve daha pek çoğu, 2015'te de iç mekan dekorasyonlarında açık ara öndeler.