otel dekorasyon

başa dön
31 AĞUSTOS
1407 defa Okundu

Tabanlıoğlu Mimarlık 26. MIPIM Awards tan ödülle döndü!

Tabanlıoğlu Mimarlık 26. MIPIM Awards'tan ödülle döndü!

Selçuk Ecza Ofis Yapıları Projesi, MIPIM Awards 2015’te rakiplerini geride bırakarak büyük ödülün sahibi oldu.

Ulusal olduğu kadar uluslararası arenada da imza attığı projeler ve kazandığı prestijli ödüllerle Türkiye'de mimarlığın önemli temsilcileri arasında öne çıkan Tabanlıoğlu Mimarlık, dünyanın en önemli gayrimenkul buluşmalarından MIPIM 2015’te çok yönlü ve etkin bir şekilde yer aldı. Yapı, ve mimarlık dünyasının önemli isimlerinin buluştuğu etkinlikte, hem katılımcı olarak dalında büyük ödülün sahibi oldu hem de konuşmacı olarak yer aldı.

Selçuk Ecza Projesi, WAF 2013'te de 'sosyalleşme ve yaratıcılık' öngörüsüyle değerlendirilmişti.

Tabanlıoğlu Mimarlık, bu projeyi işverenin "kendini evinde gibi hissetmek istediği" briefi doğrultusunda tasarlamış. Yapı, benzersiz tasarımının yanı sıra avluları, atriumları hatta bahçelerle birbirine bağlanan konut formunda yedi ayrı ünitenin entegrasyonuyla oluşturulmuş. MIPIM Awards 2015’te “En İyi Ofis Yapısı” seçilen proje, daha önce de Dünya Mimarlık Festivali (WAF) 2013 jürisi tarafından "daha sıcak, insani ve keyifli bir ofis atmosferi mefhumuna katkısı, sosyalleşme ve yaratıcılık öngörüsü" değerlendirmesiyle “Ofis Projesi” dalında birincilik ödülüne layık bulunmuş.

Tabanlıoğlu Mimarlık

Murat Tabanlıoğlu, Dr. Hayati Tabanlıoğlu ve Melkan Gürsel Tabanlıoğlu ortaklığıyla birlikte yürütülen Tabanlıoğlu Mimarlık, İstanbul merkez olmak üzere; Ankara, Dubai (BAE), Doha (Katar) ve Londra ofislerinden dünyanın farklı coğrafyalarına prestijli yapılar projelendirmekte. Mimarlığın yaşam kalitesini arttırma potansiyeli ile ülkemizin birçok şehrinde hayata geçirilen Tabanlıoğlu Mimarlık projeleri; kentsel gelişime ivme kazandıran, olumlu örnekler oluşturan ve bulundukları yerin imgesi haline gelen değerli yapılar olarak tanımlanmakta.