otel dekorasyon

başa dön
15 AĞUSTOS
4173 defa Okundu

Fotovoltaik panellerde yeni bir form: Tegolasolare

Fotovoltaik panellerde yeni bir form: Tegolasolare

"Fotovoltaik teknolojisinde yaşanan son gelişmeler, güneş panellerini kiremit çatılara taşıyor, ev sahiplerini teşvik için ekonomik ve kolay çözüm yolları sunuyor."

"Tegolasolare" isimli fotovoltaik panel teknolojisi, İtalyan patentli. Geleneksel kiremit çatılara gömme olarak uygulanan sistem, hem hızlı hem de ekonomik bir çözüm olarak kendini lanse ediyor. Marka yetkilileri geleneksel olanı modern teknolojiyle bir arada sunan "Tegolasolare"ı, bugünün en başarılı ve en ergonomik güneş paneli olarak değerlendiriyor. Her ne metrekarede olursa olsun bütün bir çatıyı kaplayabilen ürünün enerjisinin de 45 metrekarelik her bölüm için 3 kW olduğu belirtiliyor.

Toprak ve güneş insanoğlu için çalışıyor.

Yüzyıllardır doğayı tüketmek üzerine kurulu bir yaşam biçimi belirleyen insanoğlunun yardımına yine doğa koşuyor. Topraktan üretilmiş kiremite yerleştirilen panellerle, güneş yine içimizi ve cebimizi ısıtıyor.

Her türlü iklim koşuluna karşı yüksek mukavemete sahip solar paneller, sıradan bir çatıyı "sürdürülebilir" yeşil enerji platformuna taşıyarak temiz enerji üretimi sağlıyor. Bugün görmeye alıştığımız fotovoltaik panel teknolojisi, şu an ağırlıklı olarak sanayi yapılarında, turizm tesislerinde ve özel binalarda kullanılıyor. Ancak sözünü ettiğimiz "Tegolasolare"ın, teknolojisinin ve alternatiflerinin üretilmesiyle toplu konutlarda, villalarda ve apartmanlarda da bireysel anlamda ciddi bir tasarruf sağlayacağı öngörülüyor. Aynı zamanda doğa dostu bir ürün olarak hiçbir kimyasal madde kullanılmadan üretilmiş olması, ürünün çevreye zararlı etkilerini de sıfırlıyor.

Mimari entegrasyonun en iyi örneklerinden biri

"Tegolasolare", çatı kiremitinin içine gizli fotovoltaik panel olarak uygulanıyor. BIPV (Building Integrated Fotovoltaik) olarak adlandırılan teknoloji, mimari entegrasyonun en iyi örneklerinden biri olarak değerlendiriliyor. Franceram Grubu tarafından patentli bu paneller, bir güç istasyonu ile sıradan bir çatıyı yenilenebilir temiz enerjiye dönüştürüyor. Zaman içinde gerekli görüldüğü takdirde ya da daha yüksek verim alabilmek için her bir panel, sistemden bağımsız olarak  değiştirilebiliyor.

Boyutlar: 42 cm x 46 cm

M2 başına ağırlık: 43 kg

1KW/Pfv üretmek için gerekli fayans sayısı: 100/110

Enerji (KWh) / yıl üretilen: 1300

Enerji geri alınım, yıllık kazanç: 624 € (yaklaşık)

Elektrik arzına yıllık tasarruf: 234 € (yaklaşık)