otel dekorasyon

başa dön
11 AĞUSTOS
2451 defa Okundu

Yapıya değer katan 3D Duvarlar

Yapıya değer katan 3D Duvarlar

Mekana boyut kazandıran duvar panelleriyle, alan estetiğine artı değer katılıyor.

Heykelsi duvar panelleri olarak da bilinen 3D duvar kaplamaları, yüksek teknolojili bir yapı malzemesi. Geleneksel düz duvarlara alternatif olarak üretilen bu yeni ürünler, mimaride tasarım özgürlüğü sağlayan, renk ve dokularıyla dramatik etki yaratan malzemeler. Sanatsal bir form olarak da piyasaya sunulan bu paneller, hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılabiliyor.  Doğasal formların devamı niteliğindeki dekoratif paneller; oyma kesimler, dalgalı formlar, çeşitli dokular ve yinelenen desenlerle  mimari bir öğe olarak da ifade ediliyor.   

Mimari yüzeylere yenilikçi çözümler

Başta mimarlar ve dekoratörler olmak üzere bireysel projeler için de değerli bir malzeme olan bu paneller, çekici üç boyutlu dokular oluşturmak için alternatifsiz olarak değerlendiriliyor. Yakından bakıldığında, estetik soyut görselliğiyle dokunma ihtiyacı hissettiren bu ürünler, uzaktan bakıldığında temel grafik odak noktasını belirginleştiriyor ve mekana ekstra bir boyut kazandırıyor.

Özel cam elyaf takviyeli alçıdan üretilen 3D panellerin boyutları ve ağırlığı, modeline bağlı olarak farklılık göstermektedir. Çoğunlukla 800 mm X 1.000 mm boyutundaki bir blok panel yaklaşık 10 kg ağırlığındadır ve  uçucu mineral bileşikleri içermediğinden de yanıcı değildir.

Gelişmiş dijital teknolojiyle duvarlar boyut kazanıyor.

Son dönemin gelişmiş dijital teknolojisiyle bu heykelsi panellere istenilen her görüntüyü işleme imkanının bulunması, tasarımda sınırsız bir özgürlük de sağlamaktadır. Böylece özellikle konseptli mimari dekorasyonlarda kullanılan her detayı duvarlara 3D taşımak konusundaki rahatlık, heyecan verici bir dekorasyonu tamamlamak için mükemmel bir seçenek olarak görülmektedir.

Dekoratif oyma duvar panelleri de mekan tasarımlarının özgünlüğünü sağlamaktadır. Yüzeyden sadece birkaç santim mesafeden konumlandırılmış ışık kaynaklarıyla da çok daha fantastik bir atmosfer elde edilebilmektedir. Ayrıca dokulu bir panel kesitini ışıklı bir çerçeveyle sınırlandırarak,  sanatsal bir tablo olarak değerlendirmek bile mümkündür.

Yaşamın odak noktasını oluşturun

Estetik olarak istenilen görselliğe sahip olmasının yanı sıra kullanılan malzemenin dayanıklılığı ve özellikle bambu liflerinden üretilmiş panellerin neme dayanıklılığı, bu panellerin istenilen her alanda kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır. Bölme sistemi oluşturmak, dekoratif panel olarak kullanmak, banyoda, yemek odasında, oturma odasında, teras katlarında vb. alanlara modern bir dokunuş eklemek ve çekici bir odak noktası oluşturmak söz konusudur. Aynı zamanda farklı boyut ve kalınlıklarda da üretilebildiğinden, ısı ve ses yalıtımında da son derece başarılı olarak tanımlanmaktadır.

3D duvar panelleri kullanıldığı andan itibaren alanda dramatik etki yaratacağından, ekstra yoğun aksesuar kullanımına da gerek bırakmamaktadır. Kendin yarat projeleri için de sıklıkla tercih edilen bu malzemeyi yatak odalarında yatak başı, TV köşelerinde arka fon, resepsiyonlarda desk arka planı ya da bir bar duvarı olarak kullanmak da mümkündür.