otel dekorasyon

başa dön
22 NİSAN
2149 defa Okundu

Alçı içermeyen, alternatif alçıpan malzemesi Ecorock

Alçı içermeyen, alternatif alçıpan malzemesi

ECOROCK®

%80'e varan enerji tasarrufu, %60 daha az döküntü, %50 daha fazla direnç ve sürdürülebilirlik ilkesi…

Kaliforniyalı Serious Materials firması tarafından üretilen Ecorock, alçı içermeyen bir alçıpan malzemesi olarak tanımlanıyor. Üretiminde endüstriyel atık malzemelerin kulanılması, ürünü tamamen sürdürülebilir teknoloji segmentine taşıyor. Hem normal alçıpanlara göre dökülme oranının düşüklüğü hem de neme karşı çok daha yüksek direnç göstermesiyle, yapı sektörü için zamanla alternatifsiz bir malzeme haline gelmesi öngörülüyor.

Isı yalıtımında da birinci sınıf bir malzeme

Daha çok dış cephe kaplamalarında kullanılmak üzere geliştirilen Ecorock'ın ısı yalıtımı konusunda da yüksek bir performans gösterdiği bildiriliyor. Atık malzemelerden elde edilebilirliğinin devamı olarak tamamen geri dönüştürülebilir bir malzeme olmasının avantajı, doğaya karıştığı anda toprağa pH yüklemesi yapıyor olmasıyla kanıtlanıyor. Dolayısıyla sürekli bir döngü içerisinde hep yeniden üretilebilir farklı malzemelerin de ham maddesini oluşturacağının altı çiziliyor. 

Dış cephe izolasyonundaki en güvenilir malzemelerden

Ecorock, iklimsel şartlara dayanıklılığının yanı sıra hem estetik hem de güvelik anlamında pek çok artıyı barındırıyor. Asla yanmayan bir malzeme olması, olası tehlikeleri minimize edebiliyor. Öte yandan farklı yüzey koşullarında kullanılabilirliğiyle, tüm duvar türleri için tercih edilebiliyor. Yalıtımıyla hava koşullarına uygunluğu, görsel yapısıyla da yapı estetiğine katkısı Ecoraoc'u dekoratif bir izolasyon malzemesi yapıyor.

Geleceğin yapı teknolojisi Ecorock'un faydaları

British Gas ile işbirliği içinde geliştirilen Ecorock, tüm yapılar için tasarlanmış yüksek performanslı bir sistem olduğundan ve hem yoğunlaşma hem de aşırı ısı kaybı sorunlarına çözüm sağladığından dünya sektöründe tercih edilirlik oranı yüksek bir üründür. Bunun yanı sıra ısı verimliliğini artırmakta, dolayısıyla da enerji tasarrufu sağlamaktadır. Aynı zamanda yapıların dış cephe eskimesinin önüne geçmekte, bakım maliyetini yok denecek oranda minimize etmektedir. 4 mm ve 8 mm arasında kalınlığa sahip ince bir kaplama sistemi olan Ecorock, yapı dokusunu da korumaktadır. Tüm bunlara ek olarak ses izolasyonu sağlayarak dış gürültünün etkisini de azaltmaktadır. Tavan sarkmalarına ve darbelere dayanıklı ürün, standart renkler başta olmak üzere toplam 24 farklı renk kartelası ile geniş bir yelpazeye sahiptir.