otel dekorasyon

başa dön
22 NİSAN
4728 defa Okundu

Akdeniz in ayrıcalık merkezi Rubi Platinum Spa Resort Suites

Akdeniz’in ayrıcalık merkezi Rubi Platinum Resort  & Spa Suites 

Akdeniz ikliminin tüm renkleri ve pozitif enerjisini, platinum hizmet anlayışı, üstün konfor standartları ve zarif mimarisi ile birleştirerek seçkin konuklarına sunan Rubi Platinum, 2014 Nisan ayında hizmete açıldı.

Rubi Platinum, Alanya’da turizmin geliştirilmesine gönül vermiş ve başta mücevherat olmak üzere, yıllarca birçok farklı sektörde başarıyla faaliyet yürütmüş olan Karaca ailesinin, bölgedeki ikinci turistik tesis yatırımı olarak, Alanya / Avsallar bölgesinde konumlanıyor.

Akdeniz’in lüks tüketim turizmi iddiasını kuvvetlendirme hedefiyle yola çıkan tesis, 2.500m2 büyüklüğündeki SPA merkezi, emsallerine göre oldukça ferah olan standart odaları, seyir teraslarında bulunan jakuzilerden panoramik deniz ve havuz manzarasının keyfinin çıkarılabileceği muhteşem suitleri ve altın rengi koyunun süslediği enfes manzarası ile göz dolduruyor.

Turizm sektöründe yeni bir yaklaşım: Platinum Herşey Dahil.

Adını parlak kırmızı renkte değerli bir mücevher olan Yakut’tan alan Rubi Platinum, lüks içinde sadelik ve zarafet arayan rafine zevklere sahip misafirler için, Karaca ailesinin ikinci kuşak temsilcilerinden Oktay Karaca ve Mısırlıoğlu Mimarlık’tan Mimar Cüneyt Darı öncülüğünde, akıllı bina teknolojileriyle donatılmış doğa dostu bir tesis olarak tasarlanmış.

Rubi Platinum için özel olarak geliştirilmekte olan Platinum HD hizmet konsepti, yaşamda küçük lütuf ve ayrıcalıklara sahip olmanın değerini bilen seçkin konukların beklentilerini karşılayabilmek için kurgulanan yenilikçi bir hizmet felsefesini tanımlamak için kullanılıyor. Bu felsefenin temelinde, Akdeniz misafirperverliğinin Rubi Platinum’un “Platinum all inclusive” konseptine özel çeşitli ikram ve ayrıcalıklar ile birlikte sunulması yatıyor.

Rubi Platinum projelendirilirken, Akdeniz’in antik medeniyetlerine atıfta bulunan ve bölgede yaşamış olan kültürlerden izler taşıyan bir başyapıt hayal edilmiş.

Karaca ailesi, Rubi Platinum'da, Osmanlı ve Selçuklu esintilerinin yanı sıra Akdeniz mimarisi ile harmanlanan antik Roma ve Yunan motiflerini kullanmayı hedeflemiş. Stil sahibi bireylerin hedef kitle olarak belirlendiği otelde, Akdenizli bir karakter yansıtmak amacıyla tercih edilen mavi ve beyaz renkler, dengeli bir harmoni içinde kullanılmış. Çatı formu olarak tercih edilen kubbelerle, Fas ve Yunan mimarisinin cezbedici ihtişamı da etkileyici bir füzyon oluşturan bu mimari kimliğin içerisine dahil edilmiş. Balkon ve açıklık kemerlerinde Selçuklu izleri göz okşarken, taç şeklindeki bazı kubbelerle de tarihi İtalyan katedralleri anımsatılmış…

Sade ve dingin alanlarda lüks duygusu hakim.

Sadece yapı mimarisinde değil, iç mimari proje sürecinde de Karaca ailesinin beklentileri Mısırlıoğlu Mimarlık'ın sektörel deneyimiyle buluşturulmuş. Abartıdan uzak, sade ve dingin alan atmosferleri yaratılarak oluşturlan kurgu, ince detaylardaki üstün işçilik ile zenginleştirilerek, iki tarafı da memnun eden sonuçlar alınmış. Bu anlamda hem dingin hem de son derece estetik ve sofistike mekanlar tasarlanmış. Tesiste konaklayan misafirlerin birden fazla duyusuna aynı anda hitap etmeyi hedefleyen Rubi Platinum, markaya özel üretilen bir kokuyla atmosferde bütünlük sağlanmış.

Ferahlık veren, etkileyici derecede yüksek tavanlar.

Rubi Platinum'dan içeri girer girmez karşılaşılan, Victoria dönemi mimari yaklaşımından günümüze miras kalan yüksek tavanlar ve bu ihtişamı hareketlendiren antik Roma tarzı sütunlar olmuş. İç mekanda gerçekleştirilen kültürler arası motif geçişlerinin son derece ahenkli planladığı lobideki dinlenme alanlarına geçildiğindeyse, Akdeniz medeniyetlerinin antik saraylarını anımsatacak bir mimari stil hakim kılınmış.

Oldukça geniş tasarlanarak farklı dinlenme köşeleri oluşturulan lobide, klasik formlu ve görkemli sarkıt aydınlatmalar, geniş sütunlar ve tavanda kullanılan altın yaldızlı kalem işleriyle bütünleştirilerek, lüks hissi detaylara kadar indirgenmiş.

Akdeniz ve dünya lezzetlerini buluşturan, sofistike restoran mimarisi.

Yeme içme alanlarının büyük bir özen ve incelikle tasarlandığı tesiste, ana restoran alanı, sokak mantığında kurgulanan geniş bir koridora konumlandırılmış ve sunulan lezzetlere özgü bir dekorasyonla tasarlanmış. A'la Carte restoran alanları ise, lazer kesim kuş ve dal formlu ornament bir desenden oluşturulan büyük seperatörle birbirinden ayrılmış.

Lobi bar alanı, ağır ve klasik bir stilin yansıması olarak dekore edilmiş. Koyu renk ahşabın ağırlığı, bar taburelerinin klasik formuyla dengelenmiş. Son derece uzun tasarlanan lobi bar bankosunun bitişi, ihtişamlı bir salon kurgusuyla konukların kendilerini evlerindeymişcesine rahat hissetmeleri için planlanmış. Nefti yeşil modern koltuklar ekose desenli oturma alanlarıyla kombinlenmiş. Zeminden tavana uzanan ceviz TV ünitesi konforlu bir dinlenme alanı oluşturmuş. Daire formu içinde özel motifli tavan süslemesi, şık bir avize ile tamamlanmış.

Güne enerjik ve zinde başlamanızı sağlayan, konforlu ve nefes alan odalar.

Akdeniz tonlarının hakim olduğu odaların iç mimarisinde, giriş zeminlerinde kullanılan vintage seramik desenler, koyu renkli ahşap laminenin doğal sıcaklığı ile buluşturulmuş. Yatak başı olarak tasarlanan hasır sırtlık, zarif mavi çiçekli bir duvar kağıdı ile tüm odalar romantik ve huzur verici bir havaya bürünmüş. Bölgedeki emsallerine göre oldukça geniş planlanan teras jakuzili süitlerde ise, konfor tutkunları için tüm detaylar titizlikle düşünülmüş.

Özel bir koy, eşsiz bir konum

Dünyanın yeryüzü cennetlerinden biri olarak kabul edilen Alanya, Avsallar’da yer alan Rubi Platinum, altın rengi kumsal ile örtülü özel bir koy içerisinde, denize sıfır olarak konumlanıyor. Sahil yönünden bakıldığında, Akdeniz medeniyetlerinin antik saraylarının ihtişamını, modern mimarinin dinamizmi ile buluşturarak gözler önüne seren Rubi Platinum, Alanya / Avsallar’da dünyanın dört bir yanından gelecek seçkin konuklarını ağırlamak için bekliyor.