otel dekorasyon

başa dön
20 NİSAN
3189 defa Okundu

Philippe Starck tan Teknolojisi yüksek prefabrik evler: Path Evler

Geleceğin optimum yapı tekniği: Prefabrik yapılar

Sade prefabrik evleri görmeye alışkınız. Ancak içinde teknoloji, ekoloji ve özel dizayn barındıran prefabrik yapılar çok da yaygın değil… Ama Slovenyalı R.İ.K.O firmasının tasarladığı PATH Evler, bunun en canlı örneği…

Teknolojinin ilerlemesi ve geleceğin ekolojik yapılarının önem kazanması, alt yapısı sağlam ve öngörülü firma üreticilerini de harekete geçirmekte. Uluslararası alanda tanınan Fransız tasarımcı ve mimar Philippe Starck ve dayanıklı sürdürülebilir ahşap bina üreticisi Slovenya kökenli firma R.İ.K.O da birlikte hareket edenlerden. "Teknolojisi Yüksek Prefabrik Evler", olarak tanımladıkları PATH Evler de 'geleceğin ekolojik evleri' sahnesinin başrolünde…

Pozitif enerji üreten, yaşayan ve yaşatan evler…

Philippe Starck'ın zamansız ve eskimeyen ev tasarımlarıyla birlikte, R.İ.K.O'nun tasarladığı ahşap prefabrik evlerin izolasyon ve enerji üretimindeki yüksek tecrübesi P.A.T.H. Evler'i yaratmış. Pozitif enerji üretimi yaparak çevreye ve doğaya dost bu yapılar, hem teknolojisi hem tasarımları hem de konfor ve güvenlilik ilkesiyle geleceğin evleri olarak tanımlanıyor. İnternet üzerinden pazarlamasının yapılacağı PATH Evler'in Kasım 2014'ten itibaren de çeşitli modelleri ve seçenekleri www.starckwithriko.com adresinden izlenebiliyor.

CO2 salınımı sıfır, yüksek yaşam standardı

Üreticileri ve tasarımcısı, maksimum güvenilirlikte sanatsal ve endüstriyel prefabrik metodlarla inşaa edilen PATH Evler'in tüm demonte parçalarının hassas yapı süreciyle üretildiğini belirtiyorlar. Bu sayede, geleneksel yöntemlere oranla hata marjının minimumlara indirgendiğini açıklıyorlar. Bu evlere sahip olacak kişilere hem zaman ve hem de para tasarrufu sağladıklarının, bu denli yüksek teknolojiye sahip evlerin metre kare fiyatlarının 2500-4500 Euro arasında olduğunun ve 6 aydan daha az bir sürede ev sahiplerine evlerinin teslim edilebildiğinin altını çiziyorlar.

Evler, "Formentera" isimli tek katlı, ortak merkezli rezidental yapıda ve "Montfort" isimli tek katlı veya iki katlı yapı modelinde tasarlanıyor. Üçüncü model olarak kurgulanan yapı modelinde ek kullanılan modül ise misafir odası, garaj veya bahçe stüdyosu kullanımını amaçlıyor. PATH Evler, 34 farklı yerleşim planıyla pazarlanıyor. Ev sahiplerinin ihtiyaç ve zevklerine göre 140 metrekareden 350 metrekareye kadar büyüyebiliyor ve minimum 1, maksimum 8 odalı olarak planlanıyor.

Dış cephede ahşap ve cam kombinasyonu

PATH Evler, bir kaç farklı dış cephede tasarlanabiliyor. Kimisi tamamen cam ya da ahşap  kimisi ahşap ve cam kombinasyonu olarak… Çatılarda da farklı uygulamaların mevcut olduğu prefabrik yapılarda, evin elektriğini üreten PV ve rüzgar panel kombinasyonları, yağmur suyunu sulama suyuna çeviren sistem kurulumları ve daha pek çoğu, sürdürülebilirlik ilkelerini en yüksek seviyeye taşıyor.