otel dekorasyon

başa dön
18 NİSAN
4235 defa Okundu

F.A. Evi Projesinde modern ve klasik Armoni

F.A. Evi Projesi'nde modern ve klasik bir armoni

Modern konforu klasik çizgilerle tamamlayan F.A. Evi projesi, Nurgül Güldiker tarafından projelendirildi."

Nurgül Güldiker Interior Design, kişisel konut projeleri için bireylerin karakterine ve yaşam stiline uygun çözümler üreten bir tasarım ve uygulama ofisi… Mekan tasarımı ve dekorasyon konusunda belirlediği konsept dahilinde sonucu memnuniyet verici işlere imza atan ofisin en son projelerinden biri de Antalya'daki F.A Evi.

"Rahatlık ve konfor", "şıklık ve fonksiyonellik" bir arada kullanıldı…

İki aylık bir süre içinde tamamlanan konutta ilk olarak banyolar dahil neredeyse tüm ev yıkılıp, yerler ve tavanlar sökülmüş. Banyolarda ve zeminlerde mermer tercih edilmiş. Evin giriş zeminlerde Emperador Dark ve Marble Broker Ocean mavi kullanılmış. Koridorda bulunan dört odanın kapısı beyaz ipek mat lake panolama yapılarak, koridor duvarına duvar panosu görüntüsü verilmiş. Giriş tavanında ve salon giriş dikmelerinde derinliği arttırdığı için ayna kullanılmış.

Aydınlatma için tercih edilen tüm avizeler özel tasarım olarak üretilmiş. Ev sahiplerinin değerli kişisel koleksiyonlarından bazıları birer dekor öğesi olarak kullanılmış. Örneğin salonda bulunan ve Hindistan'da bir ailenin  tam dört senede ürettiği  özel boncuklu halı, lake ve varak çerçeveyle duvarda tablo olarak değerlendirilmiş. Tablonun yanında bulunan kapaklar kayar mekanizma olarak kütüphaneyi gizlemek için tasarlanmış.

Salon masası pirinç döküm ayak ve onix mermerden üretilmiş. Tüm mobilyaların tasarım ve üretiminin Nurgül Güldiker'e  ait olduğu projede TV ünitesi Emperador Dark mermer, lake ile kombinlenmiş. Parkelerde yerden ısıtmaya uygun lamine parke kullanılmış.

Yeme-içme keyfi mutfak dekorasyonuyla daha da arttırılmış.

Ev sahibi yaşayan mutfak istediği için Gaggenau'nun en şık ve en fonksiyonlu cihazları seçilmiş. Renklerde beyaz lake ve varak ön plana çıkarılırken, tekstil ve duvar kağıtları da proje aşamasında özenli bir araştırmanın sonucunda seçilmiş.

Odalara karakteristik detaylar eklenmiş.

Nurgül Güldiker ve ekibi, her odanın dekorasyonuna karar verirken, o odada yaşam kuracak aile bireyleriyle birebir görüşmüşler. Örneğin çocuk odaları tasarlanırken çocuklarla birebir iletişim kurulmuş. Neticesinde de tüm mobilyalarda MDF üzerine ipek mat lake kullanılmış. Mekanı aydınlatmak için ayna,  renklendirmek içinse duvar kağıtları odak noktasına alınmış.

Ebeveyn yatak odası, içine soyunma bölümü oluşturulabilecek şekilde tasarlanmış. Dolaplarda kullanılan doğal ceviz malzeme, altın varak ve ayna ile tamamlanmış. Yatak ise özel olarak nubuk kumaştan zımbalı imal edilmiş.

Ebeveyn banyosu için seçilen Thassos beyaz mermer, Toros siyah mermer ve altın cam mozaik, ana materyaller olmuş.  Kristal ve altınlı ithal bataryalar da mekandaki lüks duygusunu yükseltmiş.

Misafir WC alanı dar olduğu için duvarın biri komple diyagonal ayna ile kaplanmış. Diğer duvarlardaysa Emperador Dark ve Marble Broker Sun tercih edilmiş. Banyo lavabosu Marble Broker Sun'dan tek parça olarak ürettirilmiş.

Genç odasının dekorasyonu siyah lake, siyah ayna ve siyah ferforje ile şekillendirilmiş. Erkek çocuk odası mavi duvar kağıdı ve beyaz /turuncu ipek mat lake ile dengelenmiş. Yatak başında yer alan dijital baskı, odadaki renkleri birleştirmek için kullanılmış. Küçük kız odası yatak ve çalışma bölümü perdeyle ikiye ayrılmış. Dolap kapaklarında CNC desen ve ayna kullanılmış. Aydınlatmalar da odalara uygun olarak tedarik edilmiş. Koridor ıslak mekan ve odalar olarak "S" desenle ikiye bölünerek, aynı desen tavana da taşınarak mekanda tasarım bütünlüğü kurgulanmış.