otel dekorasyon

başa dön

Altın Külçe

INNOCAD, bir şehir merkezindeki önemli bir geçişe güçlü bir mimari sembol kedi köşesi sunarsa ne olur?INNOCAD, bir şehir merkezindeki önemli bir geçişe güçlü bir mimari sembol kedi köşesi sunarsa ne olur?

INNOCAD, bir açıklama yapmak ve yapısal (19. yüzyıl konut bloklarının yüksek yangın duvarları) ve felsefi konuları (muhafazakar, tarihi bir şehir manzarasında çağdaş mimari) barındırmak için bir bağlam olarak kullanarak, sokak sahnesinde açık bir boşluğu doldurmaya çalıştı uzun yıllar. 


Yeni bina, Graz şehir merkezinde eksik olan boşluğu gün ışığına çıkarıyor. Bu boşluğu doldurarak, mimari ve bina, mekansal derinliğe bir bakış sağlayan ve bir dereceye kadar ışığın parlamasına izin verirken bir dereceye kadar derinliklere bir bakış sağlayan "geçirgenlik" elde eder. 

İlk üç kat, INNOCADın ofis alanını ve üst katlarda beş daireyle 13 ve 9 Tasarımı barındırıyor. 

İçe bakan, kapalı alanlar, hikayeleri aracılığıyla yangın duvarları arasında yüzen karmaşık bir gövdeye bağlanır. Yarı şeffaf hafif levhalar, komşu

on dokuzuncu yüzyıl binaları tarafından nemlendirilen cepheyi oluşturur ve çevresi ile görsel bir bağ oluşturur. 

Binanın tepesindeki komşu binaların farklı çatı yükseklikleri arasındaki geçişin, binaları kesintisiz bir siluetle bütünleştiren farklılaştırılmış bir tasarımdan yararlanmasını sağlamak için her türlü çaba gösterildi. 


Eski bina avlu tarafında ASVK araştırmasına uygun olarak korunmuş ve yenilenmiştir ve bina topluluğu ile hem işlevsel hem de resmi olarak ilişkilendirilmiştir.kaynakca : world-architects.com/