otel dekorasyon

başa dön

Tüccarların Konaklama Mekanı Bugün Tarihi Bir Müze

Tüccarların Konaklama Mekanı

Bugün Tarihi Bir Müze


Kısa bir süre  öncesine kadar Yunanistan’da devlet tekelinde bulunan taş bina, bir zamanlar petrol,kibrit, tuz ve alkol tüccarlarının  bir gece konakladığı bir konak olarak kullanıldı.Kırk yıl aradan sonra restore edilen konak bugün şık bir müze olarak misafirlerini ağırlıyor. 

Ahşap ve taş ağırlıklı yapı geçmişin tüm anılarını içinde barındıracak şekilde revize edilmiş.Konforsan ziyade insan duygularının ön planda tutularak restore edildiği bina doğanın kucağında geçmişten keyifli biz barındırıyor. 


Binanın ruhunu ön plana çıkaran mekanlardaki mistik ışık, geçmişin izlerine nostaljik bir hava katıyor. Bir çok mekanda binanın yaşını ele verecek materyallere rastlamak mümkün. 

Doğal taşlar ve ahşabın muhteşem uyumu mekandaki tarihi eşyalarla muhteşem bir uyum içinde. Geçmişin sade izleri, insanın ruhunu dinlendiren bir atmosfere sebep olmuş.

 

Banyoda detaya girilmeden tasarlanan duş kısmı betona gömülmüş aksesuarları ve yalın hali ile dikkat çekiyor. Bir zamanlar kalabalık tüccar gruplarını ağırlayan taş bina bugün şık ve doğal hali ile gelenleri büyülüyor.