otel dekorasyon

başa dön

Ormanların Derinliğinden Gelen Hangzhou Kütüphanesi

Ormanların Derinliğinden Gelen

Hangzhou Kütüphanesi

Hangzhou kütüphanesi dünyanın en güzel ve kapsamlı, büyük küçük gelen tüm misafirler için ayrı ayrı alanların ayrıldığı özel bir yer. Öyle ki, çocukların o kütüphaneye gelmesi için ekstra bir özen gösterilmiş.

 

Zhongshuge-Hangzhou mağazası, Qiantang Nehrinin bitişiğindeki Binjiang Bölgesindeki Star Avenuenin hareketli ticaret merkezi içinde yer almakta. Star Avenue’in içinde yer alan ormanlık alanı geçince ulaşılan kütüphane ulaşıldığı yol ile de ayrıcalığa sahip.

 

Tavandaki dev aynasının yansıması altında, zamanın ötesinde bir mekana dönüştürürken mekandaki sonsuzluk hissini de eşsiz bir hale getiriyor. 

İç mekanda bol miktarda kullanılan ahşap, kitapların ormanlardan geldiğini vurgularken, insanların da bir ormanın sonsuzluğunda kaybolurcasına kitapların içinde yol alması hedeflenmiş.

 

Sessiz okuma koridorunda tüm kitap rafları sonsuza kadar uzanıyor. Raflarda kullanılan farklı renk tonları mekana farklı bir derinlik kazandırıyor.

 

Mekanı diğer kütüphanelerden ayıran en önemli özellik ise, kütüphane ziyaretçilerinin çocuklarının vakit geçirebileceği tamamen doğal malzemelerden yola çıkılarak tasarlanmış bir çocuk oyun alanının olması. İçinde bol miktarda çocuk kitabının da olduğu alan çocukları okumaya teşvik etmekle kalmıyor, aynı zamanda teknolojiden uzak bir oyun alanı sunuyor.