otel dekorasyon

başa dön

Sürdürülebirlik, Gelenek ve Kültür Temalı Wild Coast Tented Lodge

Sürdürülebirlik, Gelenek ve Kültür Temalı

Wild Coast Tented Lodge 

Nomadic Resorts ve Bo Reudler Stüdyosu, Sri Lankadaki türünün ilk örneği olan muhteşem Wild Coast Tented Lodgeu tasarladı ve inşa etti. Sürdürülebilirlik, peyzaj ve gelenksel mimarinin Wild Coast Tented Lodgeun tasarımında iç içe geçtiğini görmek mümkün. 


Sri Lankanın güneyindeki Yala Ulusal Parkının kenarında yer alan 36 çadırlı safari kampı, ilk misafirlerini Kasım 2017de ağırladı. Eko-tesisin organik mimarisi, sağlam bir yapıya sahip olan ve uçsuz bucaksız ormanları içeren araziye sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş. Yapının bir kısmı Hint Okyanusuna bakan kumlu kıyı şeridindedir.


Nomadic Resort Mimari ve tasarımsal anlamda tüm dünyaya örnek olacak, tasarımların doğayı, kültürü ve insanları birbirine bağlayacak bir parça olarak görüp tüm projelerini de buna göre şekillendirmekte. Tüm dünyada gerçek bir mekan duygusunu yansıtan ve doğal çevrelerine organik olarak uyum sağlayan sürdürülebilir tesis ve konut projeleri oluşturmakta. 


Beş yıldızlı orman evleri, ziyaretçilerin manzaraya en az müdahaleyle dahil olması için tasarlanmıştır. Misafirlerin bölgenin flora, fauna ve kültürünü en doğal hali ile görmeleri temel tasarım ilkesi olarak benimsenmiştir.
Kampın ana binaları, sitenin her iki ucunda organik olarak kümelenmiş kaya gibi pavyonlar olarak görünmekte


Deniz kenarındaki bara, restorana ve kütüphaneye girişte karşılama alanının bağlanması, Loopers olarak adlandırılan koza benzeri gerilme membran yapılarının kümeleriyle kaplı, dolambaçlı bir doğal peyzajdır.
Mimari proje bölgenin doğal dokusunda bulunan yuvarlak kayalar, makro ölçekte höyüklerden yola çıkarak şekillenmiştir.
Proje Sri Lankanın tarihi, kültürü ve doğasıyla ilgili farklı deneyimleri meraklı gezginlere eşsiz bir deneyim içinde sunuyor.