otel dekorasyon

başa dön

Etna yanardağı eteklerinde Monaci Delle Terre Butik Hotel

Etna Yanardağının Eteklerinde

Monaci Delle Terre Nere Butik Hotel

Etna Dağ eteklerinde bulunan 19. yüzyıldan kalma bu konak,  korunmuşluğu ile alternatif bir tatil mekanı olarak sunuluyor. Pitoresk dövme demir balkonları ve süslü pencere çerçeveleri bulunan, puslu pembe ana binanın bulunduğu otel, 26 hektarlık organik çiftliğin içinde yer almakta.


26 hektar içinde yer alan zeytin ve portakal ağaçları kendi içinde eşsiz bir yürüme yolunu da barındırıyor. Geniş, ayrı ayrı tasarlanmış süitler, arsa boyunca farklı alanlarda bulunmakta. Parlayan Akdeniz manzaralarına sahip olan Monaci Delle Terre Nere misafirlerine, Sicilya sahil ve kırsalının tadını çıkarmak için harika fırsatlar sunuyor.

Her oda, pastoral çevreyi hesaba katmak için dikkatlice seçilmiştir. Geleneksel mimarinin romantizmiyle çağdaş tasarım çizgileri bir araya getirilmiştir. Eski kirişler, lav taş duvarlar ve büyük şömineler, cam lavabolar ve modern aydınlatma armatürleriyle buluşuyor. Çift kapılar eski eve, dış dünya ile nostaljik bir bağ kuruyor.

Monaci'de 21 Süit bulunmaktadır. Bazıları ana evde, bazıları ise ana binadan tamamen bağımsız 300 metre uzaklıkta bulunmakta. Süitlerin çoğunluğu keyifli bir şömine ile Etna Dağı veya Akdeniz manzaralıdır.

Monaci'deki 8 oda, meşe döşeli taş duvarlar ve taş duvarlar gibi orijinal unsurları içermektedir ve antika ve modern mobilyalar ve aksesuarlar karışımı ile ayrı ayrı tasarlanmıştır. Bazıları son zamanlarda yeşil bir binada yer alırken, diğerleri yeni dönüştürülmüş eski bir ahırdadır, diğerleri 18. yüzyılın kırsal lav taş binasında inşa edilmiştir, nihayet bazıları ana evdedir. Çoğunluğu rahat bir şömine ile Etna Dağı veya Akdeniz manzaralıdır

Otelde, doğanın tüm dinginliğini hissetmek mümkün. Odalarda Tv yada telefon bulunmuyor. Bütün sistem kendinizle baş başa kalabileceğiniz, kendi özünüze en yakın noktada olabileceğiniz şekilde planlamanmış.

Etna Dağı, arazisinin ve mikro iklimlerinin çeşitliliği ve şaraplarının olağanüstü inceliği nedeniyle İtalya'nın en önemli üçüncü şarap üretim bölgesidir. Etna'nın terroir zenginliğinden faydalanan Monaci, Nerello Mascalese sadece bir şarap üzümü çeşidi olan Carricante gibi Etna bölgesinin yerli çeşitleri ile kendi üzümlerini yetiştiriyor.