otel dekorasyon

başa dön

Afrika’nın Büyülü Şehri Marakeş

Afrika’nın Büyülü Şehri Marakeş

Genel olarak bir çöl ülkesi olduğu düşünülen Fas, misafirlerini doğası, mimarisi, mimarinin içindeki eşsiz inceliklerle bezenmiş peyzajı ve eşsiz renkleri ile büyülüyor. Gerek tarihsel olarak, gerekse mimari olarak ayrı bir yere sahip olan Marakeş ise size dünyanın en renkli kapılarını aralıyor.

Bugün tüm dünyanın hayranlıkla izlediği Marakeş Mimarisi, Endülüs kültür mirasının da başlangıcı olarak kabul ediliyor. Sizi içine çeken ve bir masal diyarında kaybolduğunuzu hissettiren yapılar her ayrıntısı ile gözlerinizi kamaştıracak özelliklere sahip.

Sizi karşılayan devasa kapılar, bugünkü dünyadan uzak, işlemelerinde kaybolacağınız davetkar iki kanatı anımsatıyor.

Kapılardan girdiğiniz yüksek tavanlı yapıların, uzun koridorlarla ulaşılan bahçeleri, bütün bahçelerde bulunun süs havuzları ve özenle yapılmış peyzaj düzenlemeleri ile gelenlere bir evin bahçesinden ziyade küçük bir cennet bahçesinde olduğu hissini yaşatıyor.

Derinliğin, renklerin ve ışık oyunlarının içine serpiştirilmiş su sesleri neredeyse her mekanın olmazsa olmazı. Gerek dekorasyonu, gerekse mimarisi ile misafirlerine bir yaz rüyasında olduğunu hissettiren mekanlar, geleneksel çizgilerin modern tasarımlarla birleştiği, geçmişin izlerini ve ruhunu hissettiren bir atmosfere sahip.