otel dekorasyon

başa dön

Fiyortlara Açılan Ev

Fiyortlara Açılan Ev

Danimarka’da Vejle Fiyordu'nun hemen yanında, farklı ağaçlarla kaplı doğal bir bölgede yer alan ev mimari yapısıyla doğaya ve bulunduğu bölgeye neredeyse yüzde yüz uyumlanmış.

İnsanı doğal yaşama kanalize eden mimari yapısıyla ev bölgeye inanılmaz bir uyum sağlamakta. İlk bakışta, evde geleneksel Danimarka mimarisinin izleri görülmekte. Ancak daha detaylı bakıldığında evin içine yerleştirilmiş ayrı bir ev dikkat çekiyor.
Yaz kış keyifle kullanılabilecek teras özel olarak tasarlanmış. Kapalı alan ile açık alan arasındaki geçiş bölgesi, karakteristik ağaçlar arasında ilginç bir boşluk oluşturmakta.

Evin çatısı ve dış cephesinde doğal kayrak taşı kullanılmıştır. Sıcak yaz günlerinde geniş sürgülü camlar açılarak teras ve iç mekan arasında keyifli bir bütünlük sağlanmakta.

Ev şömine ile ısıtılan iki paralel bölümün yanı sıra, batıda, evin mutfak, yemek alanı ve oturma odası gibi ortak alanları bulunmakta. Banyo, hizmet odası ve misafir odası gibi daha küçük odalar doğu tarafında yer almaktadır. Tüm odalar düzenli ve özel olup, fiyort manzaralı yatak odası oturma odasına doğru açılmakta.