otel dekorasyon

başa dön

Sydney’deki New York Ambiyansı Doonys Bar

Sydney’deki New York Ambiyansı

Doonys Bar

Avustralyanın Sydney kentinde sahil banliyösünde bulunan Doonys Bar Luchetti Krelle tarafından tasarlandı. Yapının tamamında hissedilen müthiş uyum, yaratılan ışık dengesi ile daha dikkat çekici hale geliyor.

Eski bir ahırın dönüştürülmesi ile ahşap, parlak bakırlar, metal aydınlatmalar, eskitmenin en uyumlu hali ile misafirlerini ağırlayan Doony’s Bar farklı konsepti ile sıra dışı bir atmosfer sunuyor.

Avustralya’dan ziyade kendinizi New York’ta bir çatı katında hissedeceğiniz mekanda Asya etkilerine rastlamakta Mümkün.

Mekanın neredeyse tamamında geri dönüşümsel malzemelerin kullanılması, duvarlardaki çıplak tuğla dokusu ve açık beton dokuları ile bütünlük içinde.

Mekanda bulunan aşınmış deri koltuklar, alçak tablolar, tabureler sarmal metal merdivenin yanında konumlanırken, yüksek masalar ve bar tabureleri yan duvarlara karşı yerleştirilmiş.

Küçük tel kafesler içinde yer alan düzinelerce aydınlatma girişin üzerinden sarkarak mekanda farlı bir atmosfer yaratıyor.

Sıcak samimi bir çatı barında akıllıca çözümler ve dünya lezzetlerinin buluştuğu Doon’s Bar geri dönüşümle tasarım alanında da birçok özel ödüle layık görülmüştür.