otel dekorasyon

başa dön

Empire City Gökyüzüne Uzanan Orman

Empire City

Gökyüzüne Uzanan Orman

Vietnam’da Saigon Nehri'nin merkezi bir yarımadası üzerinde yer alan proje, doğal peyzajı ile hızla büyüyen metropolü kaynaştıran bütünleyici bir çevre yaratma fikri ile geliştirilmiş.

Sonuç olarak, iş merkezleri, kültürel etkinlikler, yaşam alanları, hastane, konut, okul gibi yaşam içinde ihtiyaç duyulabilecek her şey yapının içinde konumlandırılmış. Büro Ole Scheeren Mimarlık Ofisi tarafından yürütülen projede, kentlerimizi ve insanlarının hayatlarını iyileştirmeyi amaçlayan temel maddeler dikkate alınmış.

88 kattan ve oluşan kulelerin uzunluğu 333 metre. İçinde bir otel ve halka açık bir gözlem evi bulunan proje dikey bahçelerin içinde gezi terasları bulunacak.

İç mekânın ve dış cephesinin çekici etkileşimiyle "Gökyüzü Ormanı", Vietnam'ın tropikal manzarasını sergileyen büyülü bir yolculuk hissi oluşturacak. Çok çeşitli yerel bitki türleri ve hatta bir çok farklı kuş türünü de içinde barındırması planlanan bitki örtüsü kulelerin ana temasını oluşturuyor.

Dalgalanan cephe, konut sakinleri için balkonlara sahipken, 'Gökyüzü Ormanı' alanlarına daha uç bir konsol inşa edilmiş ve yüzen çevredeki insanlara ulaşan ve kentin ötesinde kırsal kesim manzaralarını birbirine bağlayan yüzen bahçelerin etkisi yaratılmıştır.

Binanın tabanında, 'podyum' alanının tasarımı, rampaların ve merdivenlerin katmanlarının sokaklara ve çevredeki kamusal alana bağlandığı bölüm, Vietnam'ın ekili pirinç tarlalarını yansıtıyor.