otel dekorasyon

başa dön

Dekorasyonda Sadeliğin Yılı

Dekorasyonda Sadeliğin Yılı

 

Sadece dekorasyonda değil yaşamla ilgili her alanda gündemde olan sürdürülebilirlik izleri, ve sürdürülebilirlikle birlikte gelecek olan daha sade yaşam biçimleri 2019’de dekorasyon trendlerine şekil verecek.

Bununla birlikte seri üretim kullanımlardan ziyade kişiye özel zanaatkârların elinden çıkmış tasarımlar mekanları daha özel ve şahsına münhasır bir hale getirecek.

Büyük şehirlerin ve hayatın artan karmaşasının mümkün olduğu kadar evlerin dışında kalacağı 2019’de, dış dünyadaki karmaşaya karşın evlerde sade ve nefes alan mekanlar dikkat çekecek. Modern, doğal ve gelenekseli bir arada sentezleyen Japonizm kendini sık sık hissettirecek.

Hantal ve hayatı zorlaştıran mobilyaların yerini 50’lerin zarif ve ince ayaklı mobilyaları alırken bu mobilyaları pirinçten heykelimsi ancak zarafeti ile göz dolduran aydınlatmalar tamamlayacak.

Kahverengi ve tonlarının ağırlıklı olarak tercih edildiği mobilyaların yerini, rengârenk mobilyalar alacak.

Birçok farklı yöntemle şekillendirilebilen ve sınırsız kullanım alanına sahip olan cam 2019 yılında yükselişe geçecek. Aydınlatmalardan aksesuarlara kadar birçok alanda göreceğimiz cam yine modern ve sade bir tamamlayıcı olacak.

Geçtiğimiz yıl çokça kullanılan yeşil ve tonları yine ağırlığını hissettirecek. Bunun yanı sıra pastel mat renklerle, fuşyalar ve gece mavilerinin bir aradaki uyumunu görmek mümkün.

‘’Az çoktur’’ fikrinden yola çıkılarak şekillenecek mekanlarda İskandinavların fonksiyonelliği arttırılmış tasarımları geniş ölçüde yer alacak.

Wabi Sabi etkisiyle mekanlarda yalınlık, sadelik ve fonksiyonellik ön plana çıkacak.

Coconing akımı geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da  kozamıza çekilme ve sarıp sarmalanma isteğimizi tatmin edebilmek için yeni formları ile mekanlarda yerini alacak.

2019 yılının zanaatkarların yılı olmasını umut ederek ,organik formlarla şekillenen  el yapını seramiklerin saksılardan yer döşemelerine, mutfak aksesuarlarından  sofralara kadar bir çok alanda görmek mümkün olacak. Mekanlarında kişisel tatlar barındırmak isteyenlerin de keyif noktaları olacak.