otel dekorasyon

başa dön

403030 Ferah Çizgilerle Sağlıklı Bir Mutfak

403030

Ferah Çizgilerle Sağlıklı Bir Mutfak

Milanese'de yaşayan, genç ve inatçı bir girişimci olan Mariella Radici'nin iddialı projesi 403030 tam anlamıyla denge kavramı ile şekilleniyor. Her bireyin ihtiyaç duyduğu motivasyonun altında yatanın da denge arayışı olduğunu düşünen Radicci, bu noktadan çıkarak yarattığı markayı dünyaya sunuyor.  

Milanın kalbinde, tarihi Via Fiori Chiari Binasının içinde bulunda mekanda yemek konusunda kendine vücuduna özen gösteren ve yeni dünya fast foodlarından uzaklaşmak isteyen herkes için bol alternatifler mevcut.

Mariella Radici'nin konukseverlik ve denge temasından yola çıkarak şekillendirilen mekanın tasarımı İspanyol İç Mimar Patricia Urquiolaya ait. Sadece bir restorantın ötesinde keyifli ve değişime açık bir mekan yaratılırken, sağlıklı beslenmenin yaşam şekli olarak benimsetilebileceği bir yaşaşam alanı oluşturulmuş.

Duvarlar ve zeminlerde kullanılan pişmiş toprakla beraber kum kullanılmış. Aynı zamanda binanın tarihi dokusuna uygun şekilde ahşap ve tekstil malzemeleri sade ama şık detayların oluşmasına sebep olmuş.

Çalışanların kıyafetlerine kadar ferah ve dinamik ayrıntılara sahip restoranda sadece yemek yemenin ötesinde kendi yemeğini pişirebileceğin yada şefle birlikte yemeklerin pişme aşamasında katkıda bulunabileceğin bir alan oluşturulmuş. Bu alana sosyalleşme alanı ismi verilmiş.