otel dekorasyon

başa dön

Koda, NYC nin kaldırım ve iskele konsepti ile Miamide bir restauranta tanımlamış

KoDA, NYC'in Kaldırım İskele Konseptini Miami'deki Yeni Apizza Brooklyn Restoranına Entegre EdiyorKoDA kısa süre önce Miami'nin Coral Gables semtinde açılan yeni 3.033 metrekarelik Apizza Brooklyn restoranının tasarımını tamamladı. Alanda 80 kişilik yemek alanı, pizza barı, şarap barı ve şarap mahzeni bulunmaktadır.

Mekanın iç mekanları, sürekli gelişen New York şehir caddelerinde görülen iskelelerden esinlenmiştir. Genellikle ahşap plakalardan ve metal direklerden yapılan bu endüstriyel eleman, kentin mimari deneyimi ile eş anlamlıdır. KoDA, alan boyunca yeniden yapılandırılmış iskele kurdu ve onu mutfakta kullanılan dikkatlice küratörlü içerikleri göstermek ve ek depolama alanı sağlamak için işlevsel, ancak çekici bir tasarım detayına dönüştürdü.

KoDA Baş ve Kurucusu Wesley Kean, “Her türlü harika tarif gibi, Apizza Brooklyn'in tasarımı da uygun içerikler gerektiriyor: eşit parça inovasyonu, yaratıcılık ve tanıdıklık” dedi.

Yakacak odun, yemek pişirme malzemeleri ve şarap şişeleri, yemek alanını tanımlayan iskele ızgaralarını kaplar. Bu iskelelerin nostaljik etkisi, boru donanımı, kaba biçimli raflar, sanatsal aydınlatma, tuğla duvarlar ve cilalı beton zeminler gibi ayrıntıların dikkatlice işlenmesi, marka kimliğinin mekansal olarak ortaya çıkmasına yardımcı olur. Projedeki genel yüklenici Tercih Edilen Zanaatkârlardı.


Fotoğraf : Emilio Collavino

Kaynak: dexigner.com