otel dekorasyon

başa dön
6 HAZİRAN
791 defa Okundu

Harmony Of The Sea Lüksün Sınırlarını Zorluyor

Harmony of the Seas 'Denizlerin Harmonisi'  okyanusun mavi suları ile buluştu. 362 metrelik uzunluğu, 65 metrelik genişliği ile kız kardeşleri Oasis of the Seas ve Allure of the Seas'i geçen bu dünyanın en büyük ve en eğlenceli yolcu gemisi

Saint Nazaire tersanesinde Royal Caribbean International için STX France tarafından inşa edilen ve bu yıl Nisan ayında denizlere açılacak olan dünyanın en büyük yolcu gemisi Harmony Of The Seas, misafirlerine sunmuş olduğu olanaklar ve inanılmaz derecede geniş yaşam alanı ile adeta küçük bir şehri andırıyor. 2012 yılının Aralık ayında inşasına başlanan bu devasa gemi için ilk çelik 2013 Eylül ayında kesildi .

Dev bir boyuta sahip Harmony Of The Seas, çelikten yapılmış geniş bir mono gövdeden oluşmakta. Royal Caribbean’ın bu özel yolcu gemisi; Central Park, Boardwalk, Royal Promenade, Pool&Sports Zone, Vitality Sea Spa&Fitness Centre, Entertaiment Place&Youth Zone isimleriyle seçkin yedi adet bölgeden oluşan bir konseptten esinlenilerek tasarlanmış. Harmony Of The Seas, 361.79 m uzunluğu ve 46.9 m en uzun kirişiyle dikkat çekiyor. Hatta geminin maketi bile 9.14 metreyi buluyor. 5 yıldızlı otel ayrıcalığı sunan lüks mega yat Saluzi modelini her anlamda geride bırakmayı başaracak olan Harmony Of The Seas gemisinin brüt tonajı 16 güverte ile toplamda 226 bin ton.

Gemide 7 adet bölge bulunuyor.

Her bir bölge kendisine göre ayrı imkanlar sunmakla birlikte, Harmony Of The Seas gemisinde 5479 misafir taşıyan 2747 kamara yer alıyor.

Bu kamaraların her biri okyanus manzarasına ulaşabileceğiniz balkonlara sahipken, seçkin müşteriler için ayrılan özel süitlerde ise Coastal Kitchen adı verilen restoranlar ve ful hizmetli Suite Sun Zone barı bulunuyor.