otel dekorasyon

başa dön
6 HAZİRAN
1258 defa Okundu

Denizin İçinde Kalabalıktan Uzakta, Floating Seahorse

İlginç ve abartılı yapılarıyla dikkat çeken Dubai’nin yeni projesi ‘Yüzen Evler’, ihtişamıyla görenleri adeta büyüleyecek.

Abartılı evleri, ışıl ışıl gökdelenleri, kapalı kayak merkezleri ve göz alıcı mucize bahçeleri gibi dikkat çekici projelerle adından söz ettiren Dubai, bu kez suyun içinde bir proje hayata geçirdi.

Fakat Dubai'de her ne kadar görenleri hayran bırakan abartılı yapılar olsa da yepyeni bir proje olan ''Yüzen Denizatı'' istisnai olarak biraz daha abartılı... Çünkü proje, su altında odaları olan yüzen evleri gerçekleştirmeye yönelik.

 

42 Adet Evin 36 Tanesi Proje Başlamadan Satıldı

Bu projeyi yürüten Dubaili şirket, 2015 yılının Mart ayında proje ile alakalı olarak renderlanmış görüntüleri basına sunmuştu. 42 tane yüzen ev yapmayı planladıklarını söyleyen şirket yetkilileri, 2017 yılının sonuna kadar projeyi bitireceklerine eminler. Söylediklerine göre ise evlerin 3 ana kısmı olacak. İlk kısım evin en üst katı, ortada ana kat ve en altta ise tamamen suyun altında olan panaromik su altı görüntüsü sunan tuvalet ve yatak odasının olduğu son kat.

Üst katında mutfağa, yemek salonuna ve büyük oturma alanının görkemli manzarasına sahip tavandan tabana pencereler yer alırken, ana yatak odası ve banyoda tamamen sualtında kalacak şekilde planlanmış. Üst kat, jakuzi, küçük bar ve mutfaktan oluşmakta.

Şehirde yaşayan insanların yüzde sekseni için sadece hayal olan bu evlerin fiyatı 9.5 milyon TL ye tekabül ediyor. Şehrin kalabalığından yalıtılmış ve ultra lüks bir  yaşam alanı sunan evler Dubai’nin sıcak ortamı içinde serin ve cazibeli atmosfer sunuyor.