otel dekorasyon

başa dön
5 HAZİRAN
647 defa Okundu

Doğanın Kalbine Dingin Bir Dokunuş, Keemala Resort

Doğanın Kalbine Dingin Bir Dokunuş, Keemala Resort

Çarpıcı Keemala Eco Resort, Andaman Denizi’ne yemyeşil bir tepeden bakan otel; canlı renklerdeki organik kumaş ve manzaraya saygı gösteren doğal malzemeler ile döşenmiş. Otelde, tarihte bölgede yaşamış dört farklı klan inancına göre oda tipleri tasarlanmış.

Otelin bünyesinde barındırmış olduğu dört tip villa, özel havuzlar ve muhteşem bir deniz manzarası sunan pencereler ile tamamlanmıştır. 16 adet “Clay Pool Cottages (Kil Havuzlu Ev)” adındaki villa, toprağın gücüne tapan ve geçimlerini tarımdan sağlayan Pa-Ta-Pea kabilesinin yaşam tarzından esinlenilerek tasarlanmıştır. İki yatak odası bulunan bu evlerin boyutu, 126 metrekareden 180 metrekareye kadar değişiklik göstermektedir.

Ekotesisin konaklama seçenekleri, “tüm var olanlar birbirlerine yardımcı ve saygılı olmalı” felsefesinden yola çıkılarak projelendirilmiş. Tesisin rehberlik felsefesi, yerel toplum ve çevreleyen doğa ile uyumlu bir şekilde, huzurla devam etmesini sağlıyor.

Lüks villaların dört farklı tipinin her biri, bölgeye yerleşmeye gelen klanların tarihini açıklıyor. Yeni gelen misafirler, her villanın girişindeki büyük duvarlarda, klanların tarihini tasvir eden resimlerler karşılaşıyor.

Pa-Ta-Pea Klanı’n toprakla güçlü bir bağı vardı ve toprakla bağın sağlığa çok iyi geleceğini düşünüyorlardı. Villalarda kalan misafirler açık havuzlar, teraslar ve kil küvetlerden yağmur ormanlarının eşsiz manzarasını seyredebiliyorlar.

Khon-Jorn Klanı çobanlar, sanatçılar, tüccarlar ve kaşiflerden oluşan maceracı ruhlardan oluşuyordu. Bu villalarda kalan misafirler doğadan ilham alan odalarda okyanus ve orman manzarasına dalıp gidebiliyorlar.

We-ha Klanı evreni anlamaya çalışan bir anlayışla gökyüzüne bağlanmıştır. Bu nedenle, iki katlı villa yerden yüksekte inşa edilmiş ve tavana asılmış koza benzeri yatak ve şezlonglarla döşenmiş.

Gökyüzü halklarının kabilesi olan We-Ha kabilesini temsil eden etkileyici yedi adet “Tree Pool Houses (Ağaç Havuzu Evleri)” ağaçlara asılı şekilde tasarlanmıştır. İki katlı bu ferah villaları özel bir havuz ve iki kişilik misafir odaları tamamlamaktadır.

Ayrıca bu evlerin içersinde bulunan yataklar da bir kozaya benzemektedir.

Rung-nok Klanı üstün akıl ve yaratıcılık felsefesine yakın bir hayat sürmektedir. Bu felsefeye dayanan binalar yemyeşil tepelerin arasına sıkışmış şekilde yuva benzeri yapılar olarak tasarlanmışlar.

Otel misafirlerine, otel bahçelerinde yetiştirilmiş organik sebze ve meyveler kullanılarak yapılan yemekler ikram ediliyor.