otel dekorasyon

başa dön

Dünyanın En İyi İki Fine Dining Restoranı Antalyada

Dünyanın En İyi İki Fine Dining Restoranı Antalya’da

Dünyanın en iyi restoranlarının belirlendiği ve dünyanın en prestijli restoran ödülü The 2017 World Luxury Restaurant Awards’ın Galası bu yıl temmuz ayında Vietnam’da gerçekleşti. Muhteşem gala törenine katılan restoranların Müdürü Ali Akçakaya ve Şef Denys Vincent, ödülleri almanın ve en iyiler arasında yer bulmanın gururunu yaşadılar.

Kaleiçi’nde Alp Paşa Boutique Hotel bünyesinde bulunan restoranlardan Du Bastion Fine Dining Restaurant En İyi Ambiyans/Romantik Atmosfer ve En İyi Akdeniz Mutfağı kategorilerinde ödül alırken, otelin diğer bir fine dining restoranı Gazetta Brasserie & Bar ise En İyi Ambiyans/Romantik Atmosfer ve En İyi İtalyan Mutfağı kategorilerinde ödüle layık görüldü.

 

BÜYÜLEYİCİ ROMANTİK BİR ATMOSFERDE UNUTULMAZ AKŞAM YEMEĞİ DU BASTİON’DA 

Canlı piyano dinletisi eşliğinde nostaljik ve mum ışığında romantik bir atmosferde muhteşem tatların damağınızda bırakacağı büyüleyici etki ile lezzet şölenine doğru yola çıkarken, size düşen tek şey ise bir an için gözlerinizi kapatıp, o anın tadını çıkarmak olacak. Tarihi ve gerçekçiliğin yanı sıra hafif ve ferah bir ortam yaratılmaya özen gösterilen restorana girdiğinizde her zaman oradaymış hissi veriyor. Çok sade bir iç mimari gibi görünen mekânda detaylarda çok ayrıntı var. 

Akdeniz mutfağından lezzetlerin yer aldığı Du Bastion’un mutfak kültüründe hafiflik ve sadelik hâkim. Kendi deyimleri ile ‘adapte edilmiş, insan dostu ve hafif’ bir menü servis ediliyor. Du Bastion, alışıla gelmiş tatları kendi yorumlarıyla ele alıp, bunları yenilikçi gastronomi anlayışı ve klasik pişirme metotları ile birleştirilerek misafirlerine sunuyor.  Bir birinden özel sunumlarla hazırlanan lezzetler büyüleyici kokularıyla iştahınızı kabartacak ve başınızı döndürecek.

İTALYAN MUFTAĞININ EŞSİZ LEZZETLERİ TARİHİ ATMOSFERDE GAZETTA BRASSERİE’DE

Gazetta’nın mutfağı işletmecisinin yurt dışındaki restoranlarında da görev almış Romalı İtalyan şefe emanet. İtalyan mutfağının en iyi örneklerini sunan menüsü, zengin şarap kavı ve şehrin merkezindeki sürpriz arka bahçe konumu ile Gazetta Brasserie, misafirlerine lezzet dolu bir deneyiminin kapılarını aralıyor. Neşeli ve iştah açıcı buluşmaların, keyifli anların, arkadaş buluşmalarının, iş çıkışlarının, hafta sonu partilerinin vazgeçilmez noktası Gazetta; Kaleiçi’ndeki benzersiz konumu, özgün bar konsepti ve canlı müzikleriyle eğlence tutkunlarına ayrıcalıklı anlar yaşatıyor Modern, şık ve sade çizgileri konforla buluşturan Gazetta Brasserie’nin mekanı hareketlendiren özel aydınlatmaları, sıcak bir ambiyans yaratıyor.