otel dekorasyon

başa dön

Granada Luxury Belek Hotel Dev Bir Yatırım, Sıra Dışı Çizgiler

Granada Luxury Belek Hotel Dev Bir Yatırım, Sıra Dışı Çizgiler

Granada Luxry Otel klasik mimarisi, kendi içinde sınırsız alternatif mekanları, her bölüm için özel olarak tasarlanmış aksesuarları ile gelen her misafire kendini özel hissettireceği bir alan sunuyor. Misafirlerin sadece tatil yapıp konaklayacağı değil, keşfedeceği bir otel olma özelliğini de taşıyor.

Toplamda 100.000 m2 ye kurulu Granada Luxury Belek, ana bina haricinde çok sürprizli, büyük ve içinde şaşırtıcı alternatiflere sahip bir yaşam alanına sahip. Bu alanda Maldiv adaları ve havuzları, dalga havuzu, yapay nehirler, lunapark ve aquaparklar dışında özellikle Kongre Turizminde de uluslararası platformda ismini duyuracak ve ihtiyaçları karşılayabilecek bir kapasiteye sahip.

Yatırımcısı Hacı Osman Üçdan olan otel, Mısırlıoğlu Mimarlık tarafından anahtar teslim bir proje olarak hayata geçirilmiş.2010 yılında ilk olarak Alanya’da Granada markası ile açılmış ve çok kısa bir süre içinde bölgenin en değerli otellerinden biri haline gelmiştir. Granada Luxury Belek aynı başarılı markanın devamı olarak 2017 yılında misafirlerini ağırlamaya başladı.

Bünyesinde her türlü tatil anlayışına cevap verecek bir alt yapı ve özel mekanlar oluşturulan otel, çocuklu ailelerden, baş başa sakin bir tatil isteyenlere, iş ve tatili bir arada yapmak isteyenden, eğlenceli ve hareketli bir tatil geçirmek isteyenlere kadar herkesi içeri girdiğinde kendini özel hissedeceği alternatifler sunuyor.

Alanya’da modern çizgilerde yapılan ilk otelden çok farklı bir mimariye sahip olan Granada Belek Luxury klasik bir dokuya sahip. İsminden de anlaşılacağı üzere nar tanelerinden yola çıkarak tasarlanın otelin gerek iç gerek dış mekanında nar ile ilgili bir çok keyifli ayrıntıya rastlamak mümkün.

İçinde fonksiyonel ve tasarımsal anlamda birçok ilki barındırılan projede olmayan tasarımlar ve olmayan sıra dışı detayları bir arada görmek mümkün.

 

18 ayda tamamlanan Mısırlıoğlu Mimarlık tarafından anahtar teslim proje olarak tamamlanan otelin mimari projesindeki en önemli detaylardan biri otelin denize sıfır olmaması. Otelin bütün projesi bu detay göz önünde tutularak şekillendirilmiş. Gelen misafirlerin denizi aramayacağı birbirinden farklı alternatiflerin olduğu bir alan yaratılmış. 5000 kişiyi aynı anda ağırlayabilen otelde deniz faktörü de göz önünde tutularak oluşturulan birbirinden bağımsız alanlar, 5000 kişiyi otelin tamamına dağıtmak üzere planlanmış.

Odalarda gereksiz tüm detaylardan uzak durulmuş. Ferah, kullanışlı, kolay temizlenebilen ve gözü yormayan detaylar ön planda tutulmuş. Dolaplarda kapak kullanılmayarak daha efektif bir hale getirilmiş. Odalar kalabalıktan uzak ancak üst düzey bir konforla göz dolduruyor.

3000 kişiye aynı anda hizmet verebilen ana restoranın yanında 6 adette alacarte restoran bulunuyor.

Sokak konseptinde tasarlanan restoranda, kişi sayısının fazla olması göz önüne alınarak 8 ayrı konseptte giriş kapısı planlanmış, dolayısı ile 8 ayrı kapıdan yapılan girişler, yığılma gibi bir sorunu da ortadan kaldırmış bulunuyor.

Otel içinde her alan için farlı şık özel tasarımlar dikkat çekiyor. Otelin genel konseptinde ön plana çıkan nar konsepti avizeler, lobide bulunan özel tasarım oturma grupları klasik dokunun içinde keyifli ayrıntıları oluşturuyor.

Lobide bulunan ve temsili olarak iki sevgiliyi canlandıran dönen heykeller ve özel bir mekanizma ile tavandan inip çıkan yapraklar mekanda masalsı bir atmosfer yaratıyor. Otelin tamamında çokça vurgulanan yeşil, lobinin arkasında bulunan canlı bahçeyle otele girer girmez dikkat çekiyor. Yine lobideki yeşil yapraklar, oda koridorlarındaki yapraklarla bütünlük sağlıyor.

Cennet bahçesi hissiyatını derin bir şekilde hissettiren Spa gelincik çiçeğinden yola çıkılarak tasarlanmış. Özel tasarım olan duvar mozaiklerinde de gelincik motifleri dikkat çekiyor.

Otel içerisindeki genel mekanların hepsi tasarımıyla, kullanılan aksesuarıyla, atmosferiyle birbirinden farklı. Buradaki amaçta gelen misafirin kendine uygun alanı seçmesi ve kendini özel hissetmesi.

Vip Lounge olarak ayrılan bölüm özel girişi ile sadece Vip Villalarında kalan misafirlere hizmet veriyor.

İçinde kitap okuma alanları, karoeke gibi birçok özel alanın bulunduğu alan kendi içinde de misafirlere alternatifler sunuyor.

Granada Luxury Belekte tüm eğlence konseptinin yanı sıra, en büyüğü 3.300 m2 ve 2.277 m2 ana salondan oluşan iki adet convention center mevcut.

Bölünebilen ve ayrı irili ufaklı salon ve workshoplar ile birlikte toplam 32 adet salon bulunmakta. Bir çok etkinliğin aynı anda birbirinden bağımsız bir şekilde gerçekleşebileceği şeklide kurgulanan otel, kongre turizmi açısından da ulusal ve uluslar arası düzeyde bir çok organizasyona çözüm ortağı olabilecek.