otel dekorasyon

başa dön

İstanbul’un tarihi dokusunu hissetmek için: Tophane Suites

İstanbul’un tarihi dokusunu hissetmek için: Tophane Suites

İstanbul’un tarihi semti Tophane’de, 2016 yılında hizmete açılan Tophane Suites şehrin kalbinde misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Tophane Suites kurucuları Berrin Demircioğlu ve Bülent Demircioğlu tüm tasarım detaylarıyla kendileri ilgilenerek hem yurtiçi hem de yurtdışından gelen misafirleri için İstanbul’un tarihi atmosferi içinde kendilerini evlerinde hissedecekleri bir mekan tasarlamışlar.

18 daireden oluşan Tophane Suites, altı bağlantılı oda ayrıldığında toplam 21 konaklama bölümüne sahip. Üç oda dışında misafirlerin ağırlandığı tüm mekanlar her türlü ayrıntının düşünüldüğünü bir mutfağa (bulaşık makinesi, lavabo, davlumbaz, mikrodalga fırın, basic mutfak ekipmanları ve ocak) sahip.  

 

Teras, kahvaltı ve ortak kullanım alanı olarak tasarlanmış. Tophane Suites tasarımına tarihi Galata Kulesi ve semti ilham vermiş. İstanbul’un dokusu Tophane Suites tasarımının detaylarında keşfediliyor.

Mekanda siyah beyaz renkler kullanılmış, ahşapla birlikte sıcaklık verilmiş. Lobi giriş ve karşılama bölümü aydınlatma tasarımıyla dikkat çekiyor ve misafirleri Berrin Demircioğlu imzalı bir muhteşem bir tablo karşılıyor.

Dairelerin tasarımında rahatlık ve lüks bir arada. Gri ve sarı tonlarına bakır aksesuarlar eşlik ediyor. Oldukça ayrıntılı düşünülmüş dairelerin yanı sıra ortak alanlarda da misafirlere keyifli bir konaklama deneyimi yaşatmak için tüm detaylar düşünülmüş.