otel dekorasyon

başa dön

Sofistike ve dinamik bir iç mekan tasarımı: PRUVA 34

Sofistike ve dinamik bir iç mekan tasarımı: PRUVA 34

Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal ortaklığındaki Gönye Tasarım’ın iç mimari tasarımını üstlendiği, Bakırköy sahil yolu üzerinde deniz manzaralı konumuyla dikkatleri üzerine çeken Pruva 34 projesi kapsamındaki örnek daire, sıcak ve yaşanmış mekanlar etkisini otel konforuyla birleştiriyor.

Büyük metrekareli daireler ve dublekslerin yer aldığı denize karşı konumlandırılmış Pruva 34 projesi kapsamındaki örnek daire tasarımının tüm detaylarında müşteri profili ile uyumlu üst segment ürünler tercih edilmiş. Dairenin tasarımında mobilya seçimleri ve dekorasyon detayları, sabit mobilya tasarımları kadar özenle üzerinde durulan noktalar olmuş. Proje için özel olarak tasarlanmış mobilya, halı, yatak tekstili, ev tekstili ve yağlı boya tablolar, mekana hem farklılık hem de yaşanmışlık katmış. Mobilya ve dekoratif detaylar kadar iç mimari tasarımı farklılaştıran ve beklenen konforu kullanıcıyla buluşturan teknolojik donanımlardan fotovoltaik cam ise istenildiğinde mekanlar arası şeffaflığı sağlamak üzere antre ve salon arasında kullanılmış.

Gönye Tasarım’ın projelerinde sıkça kullandığı doğaya gönderme yapan esintiler, örnek dairede de pek çok detayda göze çarpıyor. Özel tasarım desenli ahşap parkeler ve kaliteli mermer seçimleriyle doğallığı iç mekan tasarımıyla buluşturan Gönye Tasarım, kullandığı renklerle de bu etkiyi sürdürmüş. Tüm dairenin belirli bir tema ve renk düzeninde kurgulandığı projede bronz detaylar, bej, kahverengi, mavi, yeşil, sarı ve turuncu tonlarıyla doğal, sofistike ve dinamik bir enerji yaratılmış.

MUTFAK

Evin geneline hakim olan koyu kahve ve bej tonları mutfakta da kullanılmış. Gönye Tasarım tarafından tasarlanan mutfak dolapları Veneta Cucine tarafından üretilmiş. Doğal Amerikan ceviz kaplama olan kapaklar, parlak bej lake kapaklarla kombine edilirken, tezgahta granit kullanılmış. Deniz manzarasını kesmemesi için tercih edilen cam mutfak masası ile sandalyeler Porada marka.

SALON

Salonun iki cephesinin boydan boya cam olması ve bu sayede oldukça yoğun bir ışık alması nedeniyle zeminde koyu renk parke kullanılmış. Geniş metrekarede tekdüze bir zemin algısının önüne geçebilmek için doğal ahşap parkeler marküteri şeklinde tasarlanmış. Sıcak ve rahat bir oturma bölümü hedeflendiği için sadece bu bölümde halı kullanılmış. Stepevi’ne özel ebatlarda ve salon ile uyumlu renklerde ürettirilen halının üzerinde, Flexform kanepe ve Porada berjerler tercih edilmiş. Gönye tarafından özel tasarlanan TV paneli, led ışıklarla aydınlatılarak dingin bir görüntü elde edilmiş.

Yemek masası ve sandalyeleri Flexform’dan seçilirken, aplikler Contardi’den, masa üzerindeki ahşap kaplamalı sarkıt Masiero’dan seçilmiş. Yağlıboya tablo ise ressam Esra Yılmaz tarafından mekana özel hazırlanmış.

ANTRE

Aydınlatma elemanları, ışığı yansıtması için parlak kullanılan açık vizon renkli mermer ve salon-mutfak-antre arasında geçirgenliği sağlayan camlar antrede doğal bir etki yaratmış. Salon ve mutfak giriş lambrisi, içine cam kapıların sürülebileceği şekilde tasarlanarak antrede kapı kalabalığının önüne geçilmiş.

ÇALIŞMA ODASI

Çalışma odasında, kütüphane atmosferi hedeflenerek koyu meşe kaplamalı üretilen kitaplık, Gönye tarafından mekana özel tasarlanmış. Kahve tonlarıyla kombine edilen lacivert tonları, halı, yağlıboya tablo ve kırlentlerde kullanılmış. Seçilen tüm aksesuarlarda, odanın genel renkleri ve atmosferi ile uyum içinde olması hedeflenmiş.

ÇOCUK ODALARI
Kız çocuğu odasında bulut ve yağmur teması tercih edilmiş, sakin ve sade vizon tonları uçuk pembe detaylar ile yumuşatılmış. Odanın renklerine özel hazırlatılan halı ve perdeler de Gönye tasarımı.

Kontrast, renkler ve geometrik desenlerle tasarlanan erkek odası, müzik tutkusu olan sade fakat iddialı bir karakteri yansıtmak üzere planlanmış.

BANYOLAR

Gönye konsept ekibi tarafından tasarlanan dairenin banyo dolaplarında birbiri ile uyumlu doğal malzemelerin doğru detaylarda bir arada kullanımına önem verilmiş. Banyoların kullanışlı oldukları kadar şık olmalarına özen gösterilmiş. Vitrifiyelerde ve armatürlerde Villeroy & Boch ve Dornbracht markaları tercih edilirken banyolarda kullanılan aksesuarlar Chakra, Beymen Home, L’occitane ve Yargıcı Home’dan seçilmiş.

YATAK ODASI

İçinde çift lavabolu banyosu ve soyunma odası bulunan ebeveyn yatak odasına evin genelinde kullanılan tonlara ek olarak yeşil renk eklenmiş. Flexform yatak üzerindeki yatak örtüsü ve yastıklar Gönye tarafından tasarlanarak Layla Dekorasyon’a diktirilirken, aydınlatma Italamp’tan seçilmiş.

Özel tasarım soyunma odasında koyu cilalı meşe yanında açık bej lake tercih edilirken, çekmecelerde deri kulplar kullanılmış.