otel dekorasyon

başa dön

YAPEX Fuarı, 16-19 Kasım 2016 da Antalya Expo Center da

 

YAPEX Fuarı, 16-19 Kasım 2016 da Antalya Expo Center'da

ziyaretçilerini ağırlamaya hazır..

 

Her yıl Antalya'da geleneksel olarak büyük bir sektörel buluşmaya sahne olan YAPEX, bu yıl da 16-19 Kasım 2016 tarihlerinde Antalya Expo Center'da ziyaretçileri ile buluşacak. Ülkemiz yapı sektörünün en renkli ve en dinamik fuarı niteliğindeki YAPEX, biribirinden önemli bir çok etkinlik ile sektörde büyük bir heyecan ve sinerji yaratacak. En yeni yapı malzemeleri, en güzel ahşap villalar, en canlı doğal taşlar, en güzel banyolar, boyalar, yalıtım ürünleri, dekorasyon malzemeleri, sanatsal objeler, restorasyon ve koruma projeleri ve çok daha fazlası YAPEX Salonlarında ziyaretçileri ile buluşacak.

 

Ünlü mimarların tasarladığı en güzel banyolar YAPEX'de..

 

YAPEX Yapı Fuarı bu yıl çok sıradışı bir mimari etkinliği sahne olacak. Gerek turizm yapıları gerekse konut projeleri alanında bir çok projeye imza atmış olan ünlü mimarlar Yapex ziyaretçileri için biribirinden güzel banyolar tasarladılar ve bu banyolar katılımcı/üretici firmalar tarafından fuarda birebir uygulanarak sergilenecek ve ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Özellikle müteahhitlerin , turizm yatırımcılarının ve geniş bir tüketici kitlesinin yoğun bir ilgiyle izlemesi beklenen bu proje, yapı sektöründe bir fuarda ilk kez hayata geçirilecek olması sebebiyle de büyük bir yankı uyandıracak. Seramik ve banyo üreticisi firmaların ve mimarların katılımıyla gerçekleşen bu mimari etkinlik tasarımcı ve sanayiciyi aynı platformda buluşturuyor.

 

İNOVASYON..KORUMA..TASARIM..TEKNİK..

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin önümüzdeki dönemde gündeminde yer alacak önemli projeler YAPEX'de tanıtılacak..

Antalya Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki günlerde çok önemli büyük projelere imza atmaya hazırlanıyor. Kaleiçi Düzenleme Projesi, Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi ve “ Ekolojik Akıllı Kent “ sloganı ile hazırlanan 12,500 konutluk Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi, YAPEX'de Antalyalılara tanıtılacak. Hazırlanan ölçekli maketleri ve proje görselleri ile tanıtımı yapılacak bu önemli kent projeleri bir çok kesimi yakından ilgilendiriyor ve büyük ilgi çekmesi bekleniyor.

 

Turizm yapıları için teknik çözümler ve malzemeler YAPEX'de..

Antalya merkez olmak üzere Alanya'dan İzmir'e kadar uzanan sahil bandındaki turizm tesislerinde her yıl sezon bitiminde yoğun bir yenileme süreci yaşanıyor. Kasım-Nisan ayları arasındaki dönemde yeni yatırım ve inşaat işlemlerini bitirmek zorunda olan oteller ihtiyaç duydukları malzeme ve çözümler için YAPEX Yapı ve Restorasyon Fuarı'nı ilgiyle izliyorlar

Turizm Yapılarında Teknik Çözümler” konsepti ile hazırlanmakta olan Yapex, otel teknik müdürlerinin de en önemli başvuru kaynaklarından birisini oluşturuyor. Mesleki eğitimler ve sertifika programları gibi etkinliklerle de desteklenen fuar bu yıl da 16-19 Kasım 2016 tarihlerinde turizmcilerin akınına uğrayacak.

En güzel banyolar..en güzel ahşap villalar..en güzel mermer ve granitler..en yeni yalıtım çözümleri..en dekoratif kapı ve pencereler..yüzlerce yapı malzemesi , binlerce ürün YAPEX salonlarında turizm profesyonellerini bekliyor.

 
   

Tarihi Kentler Birliği Geleneksel Restorasyon ve Koruma Projeleri Ödül Töreni Belediye Başkanlarının da katılımlarıyla YAPEX Salonlarında.

TARİHİ KENT KİMLİĞİNİ KORUMAYA GÖNÜL VERMİŞ BELEDİYELER YAPEX’ DE GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ PROJELER İLE YER ALIYOR.

16-19  Kasım 2016 tarihleri arasında Antalya Expo Center’ da düzenlenecek YAPEX YAPI ve RESTORASYON FUARI korumacılık alanında bir çok ilklere yer veriyor. Ülkemizin kentsel, kültürel ve doğal mirasını bir ortak miras anlayışıyla korumak ve yaşatmak amacıyla projeler üreten, bilinçli koruma çalışmaları yürüten tarihi kentlerimiz, koruma vizyonlarını, proje ve uygulamalarını YAPEX YAPI ve RESTORASYON FUARI’nda yer alan sektör uzmanları, restoratörler, yatırımcılar, yükleniciler ve endüstri kuruluşları ile paylaşacaklar.

Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı, ÇEKÜL VAKFI işbirliği, Tarihi Kentler Birliği ve EMA European Museum Academy katkıları ile altıncı kez Antalya’ da büyük buluşmayı gerçekleştirecek. Ödül Törenine çok sayıda Belediye Başkanı ve yerel yönetimlerin teknik kadrolarının katılımı bekleniyor.

 

YAPEX biribirinden zengin etkinliklerle şenlenecek..

Ticari boyutu kadar, kültürel ve akademik boyutu ile de ön plana çıkan YAPEX, 16-19 Kasım tarihlerinde bir çok mesleki ve akademik etkinliğe de ev sahipliği yapacak. Belgesel film gösterimleri, panel ve söyleşiler, proje sergileri, temalı resim ve heykel atölye çalışmaları gibi mesleki ve akademik etkinlikler profesyonel YAPEX ziyaretçilerinin yoğun ilgiline sahne olacak.

 

YAPEX YAPI ve RESTORASYON FUARI 2016 ETKİNLİK PROGRAMI

16 KASIM 2016, Çarşamba

*10:00 - Fuarın ziyarete açılışı

*11:00 - Resmi Açılış Töreni

*Film Gösterimi :

*14:00 - 14:40 Cumadan Pazara İstanbul – Yönetmen : Kemal Sevimli

*15:00 - 15:40 İstanbul’ da Her Gün Bayram – Yönetmen : Kemal Sevimli

( Yapex Sergi & Forum Alanı )

 

17 KASIM 2016, Perşembe

*11:00 - 13:00 PANEL: “Kültür Mirası ve İşlevlendirme”

*Tarihi Kentler Birliği Üyesi Belediyelerden Örnekler

*13:40 - 14:20 Film Gösterimi : İstanbul’ da Her Gün Bayram

Yönetmen : Kemal Sevimli

( Yapex Sergi & Forum Alanı )

*14:30 – 15:00 TKB 2015 Özendirme Yarışması Sergisi Açılış Töreni

*15.00 - 15:45 TKB 2015 Özendirme Yarışması Ödül Töreni

 

18 KASIM 2016, Cuma

*14:00 – 15:00 ÇEKÜL Akademi Sertifika Programı

*15:00 Film Gösterimi: Bir Yenilginin Anatomisi

Yönetmen: Hasan Özgen (ÇEKÜL Vakfı Yönetim Kurulu üyesi )

(TKB 2015 Özendirme Yarışması Sergisi Alanı)

 

16 – 19 KASIM 2016, Çarşamba /Cumartesi

 

*10:00 - 19:00 TKB 2015 Özendirme Yarışması Sergisi

*10:00 - 19:00 TKB 2015 Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

“Koruma” Temalı Resim ve Heykel Atölyesi