otel dekorasyon

başa dön

Dg Academia dan İçeriden dışarıya fark yaratan bir mekan tasarımı

Dg Academia'dan İçeriden dışarıya fark yaratan bir mekan:
HİLAL-AHMET PEKŞEN EVİ

Hilal ve Ahmet Pekşen çiftinin iki küçük çoçukları ile yaşadığı ev, Pamfilya 2 konaklarında geniş bir bahçe içinde yer alan ikiz villanın birleştirilmesi ile oluşturulmuş. 12 ay sürenin villanın tasarımı içeriden dışarıya fark yaratıyor.

İç Mimari tasarım ve uygulama kontrollüğü Y. Mimar Okan Koloğlu ve ekibi tarafından gerçekleştirilmiş olan Hilal-Ahmet Pekşen Evi, iki katlı ve toplamda 775 m2 alana sahip.

Tamamen bahçeye bakan büyük bir yaşam alanına sahip evde salon dışında çeşitli amaçlar için kullanılan dokuz oda bulunmakta.

Tasarım sürecinin başında modern ve minimalist bir yaşam alanı isteklerini belirten çift, konsept proje çalışmalarını beğenince tüm proje  ve uygulama kararlarını Dg Academia ya bırakmış.

İkiz iki villanın birleştirilmesinden doğan, iki merdiven gibi kayıp alanların ustaca çözümlendiği evde şap dahil tüm iç duvarlar yıkılarak yeniden kurgulanmış.

Yapımı 12 ay süren villanın en önemli kısmını oluşturan giriş holü ultra clear cam ve krom aksesuarlardan oluşan bir merdivene sahip. Taşıyıcı sistemi de camdan oluşturulan merdiven, boşlukta yürünüyor hissi veriyor.

Brüt Beton görünümlü duvar kaplaması, avize ve cam merdiven altında suyun hareketi ile dönen küre objelerle zenginleştirilen giriş holü oldukça etkileyici görünüyor.

 

Bahçeye bakan yaşam alanı
Geniş bir aile yapısına sahip Pekşen çiftinin evlerinin en önemli bölümlerinden biri de bahçe boyunca devam eden yaşam alanı. Burası 12 kişilik yemek masası(cattelan italia), şömine ile televizyonun olduğu bölüm ve barın bulunduğu daha mütevazi oturma bölümlerinden oluşuyor.

Tek parça mermer blok (Zebrano Dark) etkisi veren şömine uygulamasının dikkat çektiği villada cesurca kullanılan koyu renk parke üzerinde koyu vizon mobilya ve kumaşlar yer alıyor.

Salon ve bahçeye direk bağlantısı olan mutfakta beyaz cam kapaklar ve krom aksesuarlar kullanılmış. Evin tüm mobilyalarında olduğu gibi Dg Academia nın tasarladığı ve tamamen ankastre ürünler kullanılan mutfak alanı son derece ferah, aydınlık ve hijyenik bir etki veriyor.

Villanın üst katına çıktığınızda sizi karşılayan dijital baskı duvar konsepte uygun olarak seçilmiş. Üst katın ihtiyacını karşılamak için düşünülen mini mutfak seti duvara uygulanan mobilya içerisine ustaca gizlenmiş.

Ebeveyn yatak odası bölümü yatak alanı dışında yaşama, soyunma ve spa bölümlerinden oluşuyor. Mini hamamı, saunası ve jakuzi bölümlerinden oluşan spa, ailenin tüm taleplerini karşılamakta.

Giyinme odası ve aynı bölümde çözümlenen makyaj masası detayı ise Yeşilçam filmlerindeki sanatçı odalarına gönderme yapıyor.

Yarış arabası konseptinin uygulandığı erkek çocuk odası ve evin minik kızına uygulanan prenses odasının dışında çocuklar için ayrıca oyun odası oluşturulmuş. Minik kızın odasında prenses elbisesini andıran perde detayı ise çok etkileyici olmuş

Oldukça özenildiğini düşündüğümüz yeni evlerinde Pekşen ailesine mutluluklar diliyoruz.

PROJE Künyesi

Mal sahibi: Hilal-Ahmet Pekşen

Proje alanı: 775 m2

Yapılış yılı: 2015

İç Mimari proje: Okan Koloğlu Y.Mimar – Dg academia

Proje ekibi: Metin Acar, Berna Korkmaz, Esma Atmaca Büyükyazı, Ahu Taşcılar

3D max-İllüstrasyon: Bora Örken

Uygulama kontrol: Okan Koloğlu Y.Mimar – Metin Acar End.Müh

Elektrik proje / Uygulama: UTK Elektrik Ltd. Şti.

Mekanik proje / Uygulama: Turay Mühendislik Ltd. Şti.

Peyzaj proje / Uygulama: Murat Çanakçı Peyzaj Mimarı

Fotoğraf: Eser Uyanık