otel dekorasyon

başa dön
01 NİSAN
1922 defa Okundu

4. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü ve İç Mimarlar Odası tarafından iki yılda bir düzenlenen Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu başlıyor… Etkinlik, 6-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında M.S.G.S.Ü. Sedat Hakkı Eldem Oditoryumu'nda gerçekleştirilecek.

Tema: Mekan Tasarımında Disiplinler arası Yaklaşımlar

Katılımcılarının mimar, iç mimar, mühendis , tasarımcı ve akademisyenlerden oluşacağı etkinlik, başta mimarlık, mühendislik, güzel sanatlar, endüstri ürünleri tasarımı, felsefe, sosyoloji, psikoloji olmak üzere disiplinler arası bütünleşmeyi hedefliyor. Asıl olarak da iç mimarlığın temelinde yatan işlevsel ve sanatsal özelliklerin ön plana çıkartılarak derinleştirilmesini amaçlıyor. Bu yıl 4.'sü düzenlenecek etkinliğin teması olan "Mekan Tasarımında Disiplinler arası Yaklaşımlar"la da "iç mimari tasarımda verimliliği sağlamanın ön koşulu, farklı disiplinlerle kurulacak programlı ilişkilerle mümkündür." cümlesinin altı çiziliyor. Bu sayede etkinlikle birlikte iç mimari tasarıma yeni açınımlar kazandırılacak bir platform oluşturulması bekleniyor.

5.000'e yakın ziyaretçisiyle Türkiye’nin İç mimarlık alanındaki ilk ve tek sempozyumu…

4. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu için gönderilecek bildirilerin, oluşturulan bilim kurulu tarafından belirlenen tema kapsamında seçileceği belirtiliyor. Etkinlik süresince sunumların ve tartışmaların gerçekleştirileceği panel ve söyleşilerin yanı sıra etkinliğin sanatsal performanslarla da destekleneceğinin altı çiziliyor. Bu anlamda bilimsel toplantılar arasında ayrıcalıklı bir konumda olan sempozyumun 8 Mayıs 2015 Cuma günü sona ereceği bildiriliyor.

Sponsorluk için: info@icmimarliksempozyumu.org 

Sempozyum kitabına ücretsiz sahip olmak ve detaylı bilgi için: www.icmimarliksempozyumu.org